Pionýři v Holešově i v nouzové stavu nezahálí

Dospěláci z PS M.Očadlíka Holešov se zapojili došití roušek, které předáváme na městskou policii. Tyto roušky jsou určeny potřebným v našem městě, ale také v širokém okolí. Po dohodě se starostou našeho města jsme poskytli klubovnu ve Smetanových sadech, kde se 2× týdně schází děti pracovnic Centra pro seniory. Dětem se tu věnujeme a pomáháme jim s vypracováním domácích úkolů, s opakováním učiva a také zbývá chvilka na nějakou hru. Další  pomocí do které se zapojili vedoucí PS M.Očadlíka je nákup pro seniory, v současné době se staráme o 3 seniory, kteří se na nás dle svých potřeb obrací.

Pokračování textu Pionýři v Holešově i v nouzové stavu nezahálí

Ani koronavir neohrozil republikové finále pionýrského Sedmikvítku v oblasti výtvarné

Pionýrský Sedmikvítek každoročně vyhlašuje ústředí Pionýra a v rámci Sedmikvítku se pořádá několik zajímavých kulturních akcí a aktivit. Jednou z nich je soutěž ve výtvarném projevu. Soutěž je otevřena nejen pionýrským skupinám, ale také MŠ, ZŠ, SVČ, DDM a podobným organizacím, kde mají kreativně zaměřené dětské skupiny. V mnohých krajích se pořádají krajská a oblastní kola. Republikové finále již  řadu let probíhá v Holešově. Hlavním organizátorem RF je PS M. Očadlíka Holešov ve spolupráci s SVČ TYMY. I letos se nám do Holešova sešel velký počet prací, více než od 550 autorů z 20 organizací , škol a školských zařízení.

Pokračování textu Ani koronavir neohrozil republikové finále pionýrského Sedmikvítku v oblasti výtvarné

Výsledková listina republikového finále PIONÝRSKÝ SEDMIKVÍTEK – Výtvarná činnost 2019/2020

Výtvarné práce různých technik dle vlastních nápadů a návrhů (dvourozměrné):

1. místo – Kateřina Janalíková – MŠ Rymice
  2. místo – Mariana Dřevojánková – SVČ Holešov
  3. místo – Pavlína Onderková – MŠ Rymice

Pokračování textu Výsledková listina republikového finále PIONÝRSKÝ SEDMIKVÍTEK – Výtvarná činnost 2019/2020

ZAŽEHNĚTE OHNĚ !!!

V sobotu 21. března v 16:30  hodin

zapálí pionýři na co nejvíce místech po celé republice ohně.

Oheň zapálíme i na zahradě SVČ TYMY a přivítáme tak jaro a oslavíme 30. výročí PIONÝRA

Folklorní tance se letos v Holešově konaly s mezinárodní účastí

Téměř 100 členů folklorních souborů se v neděli 19. ledna 2020 zúčastnilo celorepublikového finále otevřené soutěže ve folklorních tancích. I když v letošním roce se tato akce poprvé neuskutečnila v rámci pionýrského Sedmikvítku, přesto byla velmi úspěšná a dokonce s mezinárodní účastí. Také v letošním roce se folklorní tance konaly v Holešově. Tato soutěž byla otevřená všem zájemcům o folklor – oddílům, školám, folklorním souborů, SVČ a Domům dětí a mládeže atd. Akci v Holešově organizovala PS M. Očadlíka Holešov ve spolupráci se SVČ TYMY Holešov. Finále soutěže se zúčastnilo celkem 5 vysílajících folklorních souborů se 6 pásmy. Soutěžilo se ve 3 kategoriích – mladší + starší děti + junioři. Všechny soubory zaujaly porotu nápaditostí svých pásem, pěveckými a také tanečními výkony. Diváci oceňovali všechna vystoupení velkým potleskem. Se speciálním pásmem přijel soubor Bystrouška ze ZUŠ Bílovice. Toto pásmo bylo věnováno 100 – mu výročí historie v oblasti vánočních stromů, kdy v této obci byla při procházce lesem před Štědrým dnem nalezena 17-ti měsíční Liduška.
Pokračování textu Folklorní tance se letos v Holešově konaly s mezinárodní účastí

Letos se konal jubilejní 30-tý ročník turnaje v Ringu mezi pionýry a tomíky

V neděli 23. listopadu se uskutečnil v Bystřici pod Hostýnem na Sušile tradiční turnaj v „RINGU“, který letos pořádal oddíl TOM-Pawnee I. Tento turnaj má dlouholetou tradici. 1. ročník se uskutečnil v roce 1990 v Holešově a od té doby se pravidelně střídají v pořádání tohoto turnaje pionýři z Holešova a Tomíci z BpH. V letošním roce se týmy sjely do Bystřice pod Hostýnem.

Pokračování textu Letos se konal jubilejní 30-tý ročník turnaje v Ringu mezi pionýry a tomíky