Pionýři z Holešova se zúčastnili akce „Fazole se vrací“

Svatováclavský prodloužený víkend strávili holešovští pionýři společně s dalšími kamarády z celé České republiky na celostátní akci „Fazole se vrací“. Tato akce se uskutečnila v rekreačním středisku Nezměř na Vysočině. V rámci bohaté nabídky programů si členové PS vyzkoušeli spoustu zajímavých aktivit např. Kimball, Plachtovanou, Dogball, Diskgolf, ale také střelbu Aerosoftovými pistolemi. Kromě sportovních aktivit nechyběli ani výtvarné a rukodělné aktivity. Děti vymýšlely komiks, vyráběly si přívěšky ze smršťovací fólie a také se naučily linoryt.

Pokračování textu Pionýři z Holešova se zúčastnili akce „Fazole se vrací“ 

Pionýři z Holešova vzpomínali na letošní prázdninové putování starověkým Řeckem

Prázdniny jsou již minulostí a nám zůstaly pouze krásné vzpomínky na společně prožité chvíle na táboře. 7. a 8. září se uskutečnilo setkání dětí a pracovníků tábora „Putování starověkým Řeckem“, na kterém jsme si připomněli společně prožité chvíle. Setkání se zúčastnila většina táborníků i vedoucích.

Pokračování textu Pionýři z Holešova vzpomínali na letošní prázdninové putování starověkým Řeckem 

FAZOLE SE VRACÍ 2018

FAZOLE SE VRACÍ 2018

Po šesti letech se vrací republiková akce s názvem Fazole, je to setkání oddílů s nabídkovým programem. Tentokráte vyrážíme do Nesměře u Velkého Meziříčí.

KDY:                        27.9.- 30.9.2018

KDE:            Nesměř u Velkého Meziříčí

SRAZ:       ve čtvrtek 27.9. v 15.50 u TY­MY Holešov, odjezd společně autobusem Pokračování textu FAZOLE SE VRACÍ 2018 

Veselé prázdniny s Janou a Kájou

V týdnu od 30.7.-3.8.2018 proběhl příměstský pionýrský tábor s názvem Veselé prázdniny s Janou a Kájou. Tento příměstský tábor byl uskutečněn pro členy pionýrské skupiny M. Očadlíka Holešov, pro jejich rodiče a širokou veřejnost.

V rámci týdne jsme naštívili spoustu zajímavých míst a hodně jsme se toho dozvěděli. Na některé výlety jsme se rozdělili na polovinu.

Navštívili jsme v rámci výletů krásné a historické město Kroměříž, kde jsme se setklai s dalšími kamarády z táborů a akcí. Navštívili jsme také svatý Hostýn, na které se nám moc líbilo. Mezi výlety patřilo také město Rožnov pod Radhoštěm, kde jsme si prohlédli krásný místní skanzen a přimněli jsme si dřívější dobu. Mezi další výlety patřila prohlídka Zlína, zlínského „mrakodrapu“ a také oblíbené laser games, které se všem moc líbily! Dalším velmi zajímavým výletem byly Luhačovice, kde jsme se prošli po krásné kolonádě a nesměly chybět ni pravé lázeňské oplatky.

Pokračování textu Veselé prázdniny s Janou a Kájou 

Pionýři z Holešova procestovali Zlínský kraj

Pionýrská skupina Dr. Mirko Očadlíka nabídla letos již po třetí svým členům, ale také jejich kamarádům a široké veřejnosti různé zajímavé výlety a aktivity v klubovně.

Prázdninové výlety jsme s pionýrem zahájili již tradičně výletem na Sv. Hostýn. Sešli jsme se opět na vlakovém nádraží, odkud jsme společně vyrazili vlakem do Bystřice pod Hostýnem, ze které jsme dále pokračovali autobusem na poutní místo Hostýn. Navštívili jsme baziliku, rozhlednu a nechyběly ani nákupy ve stáncích. Po prohlídce jsme se vydali lesem zpět do Bystřice. Cestou jsme hráli zábavné hry a s dobrou náladou jsme došli do města. Výlet jsme zakončili výbornou zmrzlinou.

Pokračování textu Pionýři z Holešova procestovali Zlínský kraj 

Do období antického Řecka se tentokrát přenesli pionýři z Holešova na svém táboře

Každoročně prožívají pionýři z Holešova své táborové dobrodružství na louce pod Šaumburkem. Na toto místo se vracíme od roku 1987.

Letošní tábor PS M. Očadlíka Holešov byl motivován historickým tématem Antické Řecko. Celý tábor se tedy odvíjel v období antiky. Děti v průběhu čtrnácti dnů prošly mnoha řeckýmy městy. Např. seznámily se se životem ,výchovou a kulturou v Athénách, ve Spartě, navštívily věštírnu v Delfách, propluly Koryntským průplavem, obchodovaly také na tržišti v Mykénách. Nechyběla také zápletka s Trojským koňem a také typický řecký tanec. Významnou událostí byly Olympijské hry, které byly letos rozděleny do třech dnů. První večer byl věnován slavnostnímu ceremoniálu. Zástupci z každého města vyzvedli slavnostní olympijský oheň na „Olympu“, který jim předali sami bohové Zeus a Héfaistós. Oheň pak hořel po celou dobu konání Olympijských her. Druhý den proběhly disciplíny jednotlivců- např. hod diskem, vrh koulí, hod oštěpem, běh na jeden stadion, běh těžkooděnců, potápění a také skok daleký. Třetí den se uskutečnily kolektivní sporty- přetah lanem a běžecká štafeta. Součásti Olympijských her bylo také večení lání v rétorice- řečnictví.Olym­pijské hry se po celou dobu konaly v duchu Fair play. Na vítěze čekaly „vavřínové věnce“ a velký potlesk a ovace ostatních sportovců.

Pokračování textu Do období antického Řecka se tentokrát přenesli pionýři z Holešova na svém táboře