Letos se konal jubilejní 30-tý ročník turnaje v Ringu mezi pionýry a tomíky

V neděli 23. listopadu se uskutečnil v Bystřici pod Hostýnem na Sušile tradiční turnaj v „RINGU“, který letos pořádal oddíl TOM-Pawnee I. Tento turnaj má dlouholetou tradici. 1. ročník se uskutečnil v roce 1990 v Holešově a od té doby se pravidelně střídají v pořádání tohoto turnaje pionýři z Holešova a Tomíci z BpH. V letošním roce se týmy sjely do Bystřice pod Hostýnem.

Pokračování textu Letos se konal jubilejní 30-tý ročník turnaje v Ringu mezi pionýry a tomíky

TANEČNÍ FINÁLE PIONÝRSKÉHO SEDMIKVÍTKU SE KONALO LETOS JIŽ POOSMÉ V HOLEŠOVĚ

Více než 400 tanečníků se v neděli 24. listopadu 2019 zúčastnilo celorepublikového finále taneční soutěže Pionýrský Sedmikvítek, který každoročně vyhlašuje Česká rada pionýra. Taneční skupiny, páry a také jednotlivci se sjeli již poosmé do Holešova, aby poměřili své taneční dovednosti. Tato soutěž je otevřená všem zájemcům o tanec – oddílům, školám, tanečním klubům, střediskům volného času atd. Také letos toto finálové kolo organizovala PS Mirko Očadlíka Holešov, ve spolupráci s SVČ Tymy Holešov. Do soutěže se nominovaly skupiny i jednotlivci z různých koutů České republiky. Tanečníci všech dětských a juniorských věkových kategorií soutěžili v tanečních stylech disco dance, street dance, show dance, mažoretky, společenské, klasické, moderní a orientální tance. Pionýr reprezentovali tanečníci FREAKS CREW PS Kolín.

Pokračování textu TANEČNÍ FINÁLE PIONÝRSKÉHO SEDMIKVÍTKU SE KONALO LETOS JIŽ POOSMÉ V HOLEŠOVĚ

Pionýři z Holešova se zapojili do dobrovolnického projektu 72 hodin

Také Pionýři z Holešova se zapojili do dobrovolnického projektu 72 hodin. Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po osmé. Kdykoliv během těchto 72 hodin (10. – 13. října 2019) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pouští do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů je mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků. V letošním roce se vedoucí a členové PS M. Očadlíka zapojili do úklidu klubovny a „Smetánek“.

Pokračování textu Pionýři z Holešova se zapojili do dobrovolnického projektu 72 hodin

Krajské kolo Dětské PORTY + MELODIE v Holešově letos již po jedenácté

PS Mirko Očadlíka, Holešov ve spolupráci s SVČ – TYMY Holešov uspořádali dne 2. 11. 2019 již 11. ročník oblastního kola Dětské porty a Melodie 2018. Tato pěvecká soutěž již tradičně nese název „Všetulské dostavník“. Jde o soutěžní přehlídku interpretační i autorské tvorby jednotlivců a skupin orientovaných do různých hudebních žánrů a věkových kategorií. Soutěž je postupová a účastníci mohou postoupit do republikového finále. Tato soutěž je součástí Pionýrského Sedmikvítku, který vyhlašuje Česká rada Pionýra.

Pokračování textu Krajské kolo Dětské PORTY + MELODIE v Holešově letos již po jedenácté

Holešovští Pionýři vzpomínali na „Putování za Kelty“

Letošní prázdniny rychle uběhly a nám zůstaly pouze krásné vzpomínky na společně prožité chvíle na táboře. Kromě vzpomínek jsme se toho také hodně naučili a poznali jsme nové kamarády. Tak jako každý rok i letos v září se uskutečnilo potáborové setkání dětí a vedoucích tábora – Výprava za Kelty. Setkání se uskutečnilo 6. až 7. září. Tohoto setkání se zúčastnila většina táborníků i vedoucích. Nejdříve jsme nad fotografiemi a kronikou vzpomínali na různé táborové zážitky. Vyzkoušeli jsme si také nástup, zakřičeli pokřiky a zazpívali táborovou hymnu. Nechybělo také posezení u táboráku s opékáním špekáčků. V tělocvičně jsme si pak zahráli naše oblíbené hry a také jsme si trochu potrénovali hru „Ringo“.
Pokračování textu Holešovští Pionýři vzpomínali na „Putování za Kelty“

Holešovští Pionýři poznávali zajímavá našeho kraje

Již několik let PS M.Očadlíka Holešov nabízí kromě pobytového a příměstského tábora také prázdninové výlety, kterých se můžou zúčastnit jak členové PO, tak také ostatní děti. Tyto výlety jsou u dětí i rodičů velmi oblíbené.

V červenci letošního roku se podařily uskutečnit čtyři výlety na zajímavá místa.

Pokračování textu Holešovští Pionýři poznávali zajímavá našeho kraje