Ve florbalu bodovaly týmy z Bystřice pod Hostýnem

V neděli 11. listopadu se konal v SVČ – TYMY Holešov Svatomartinský florbalový turnaj, který již tradičně pořádá pionýrská skupina Mirko Očadlíka Holešov ve spolupráci s SVČ – TYMY. Akci finančně podpořil Zlínský kraj a MŠMT. Hrálo se v kategoriích mladší a starší. Celkem se do Holešova sjelo 9 týmů. Pokračování textu Ve florbalu bodovaly týmy z Bystřice pod Hostýnem

Krajské kolo Dětské PORTY + MELODIE v Holešově letos již po desáté

PS Mirko Očadlíka, Holešov ve spolupráci s SVČ – TYMY Holešov uspořádali dne 11. 2018 již 10. ročník oblastního kola Dětské porty a Melodie 2018. Tato pěvecká soutěž již tradičně nese název „Všetulské dostavník“. Jde o soutěžní přehlídku interpretační i autorské tvorby jednotlivců a skupin orientovaných do různých hudebních žánrů a věkových kategorií. Soutěž je postupová a účastníci mohou postoupit do republikového finále. Tato soutěž je součástí Pionýrského Sedmikvítku, který vyhlašuje Česká rada Pionýra. Pokračování textu Krajské kolo Dětské PORTY + MELODIE v Holešově letos již po desáté

Pionýři z Holešova se zapojili do dobrovolnického projektu 72 hodin

Také Pionýři z Holešova se zapojili do dobrovolnického projektu 72 hodin. Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po sedmé. Kdykoliv během těchto 72 hodin (11. – 14. října 2018) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pouští do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů je mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků. V letošním roce se vedoucí a členové PS M. Očadlíka zapojili do organizace a realizace akce Den zdraví. Konal se v SVČ – TYMY. Pokračování textu Pionýři z Holešova se zapojili do dobrovolnického projektu 72 hodin

Pionýři z Holešova se zúčastnili akce „Fazole se vrací“

Svatováclavský prodloužený víkend strávili holešovští pionýři společně s dalšími kamarády z celé České republiky na celostátní akci „Fazole se vrací“. Tato akce se uskutečnila v rekreačním středisku Nezměř na Vysočině. V rámci bohaté nabídky programů si členové PS vyzkoušeli spoustu zajímavých aktivit např. Kimball, Plachtovanou, Dogball, Diskgolf, ale také střelbu Aerosoftovými pistolemi. Kromě sportovních aktivit nechyběli ani výtvarné a rukodělné aktivity. Děti vymýšlely komiks, vyráběly si přívěšky ze smršťovací fólie a také se naučily linoryt.

Pokračování textu Pionýři z Holešova se zúčastnili akce „Fazole se vrací“

Pionýři z Holešova vzpomínali na letošní prázdninové putování starověkým Řeckem

Prázdniny jsou již minulostí a nám zůstaly pouze krásné vzpomínky na společně prožité chvíle na táboře. 7. a 8. září se uskutečnilo setkání dětí a pracovníků tábora „Putování starověkým Řeckem“, na kterém jsme si připomněli společně prožité chvíle. Setkání se zúčastnila většina táborníků i vedoucích.

Pokračování textu Pionýři z Holešova vzpomínali na letošní prázdninové putování starověkým Řeckem

FAZOLE SE VRACÍ 2018

Po šesti letech se vrací republiková akce s názvem Fazole, je to setkání oddílů s nabídkovým programem. Tentokráte vyrážíme do Nesměře u Velkého Meziříčí.

KDY:                        27.9.- 30.9.2018

KDE:            Nesměř u Velkého Meziříčí

SRAZ:       ve čtvrtek 27.9. v 15.50 u TY­MY Holešov, odjezd společně autobusem Pokračování textu FAZOLE SE VRACÍ 2018

Veselé prázdniny s Janou a Kájou

V týdnu od 30.7.-3.8.2018 proběhl příměstský pionýrský tábor s názvem Veselé prázdniny s Janou a Kájou. Tento příměstský tábor byl uskutečněn pro členy pionýrské skupiny M. Očadlíka Holešov, pro jejich rodiče a širokou veřejnost.

V rámci týdne jsme naštívili spoustu zajímavých míst a hodně jsme se toho dozvěděli. Na některé výlety jsme se rozdělili na polovinu.

Navštívili jsme v rámci výletů krásné a historické město Kroměříž, kde jsme se setklai s dalšími kamarády z táborů a akcí. Navštívili jsme také svatý Hostýn, na které se nám moc líbilo. Mezi výlety patřilo také město Rožnov pod Radhoštěm, kde jsme si prohlédli krásný místní skanzen a přimněli jsme si dřívější dobu. Mezi další výlety patřila prohlídka Zlína, zlínského „mrakodrapu“ a také oblíbené laser games, které se všem moc líbily! Dalším velmi zajímavým výletem byly Luhačovice, kde jsme se prošli po krásné kolonádě a nesměly chybět ni pravé lázeňské oplatky.

Pokračování textu Veselé prázdniny s Janou a Kájou