pionyr_maly.gif, 3 kB
Holešov Web: holesov.pionyr.cz
769 01 E-mail: vsetuly@centrum.cz
pionyr_maly.gif, 3 kB

Kam se každý těší, kdo to ví?

Čas letí jako šílený a tak se stalo, že jsem si spolu s ostatními letos připomněla již třicet let trvání pionýrského tábora, který začal v roce 1981 na Juhyni v Rajnochovicích. Teď už více než dvacet let se tábor koná v Podhradní Lhotě. Na naše začátky na Juhyni ale nelze zapomenout. Zvuk čvachtajícího bahna, bublání potoka, absenci sluníčka, vysoké jedle nad stany, na romantiku, velké přátelství a kamarádství s našimi sousedními tábory – Psohlavci, Kazeťáci a Ondráš. Toto vše byly velmi silné prožitky a emoce, které jsme si odnesli do života. Našim táborem prošla celá řada lidí, kteří společně psali celou historii tábora. Patří k nim například pan Zdeněk Janalík, Václav Bartoš, Jaroslav Pisklák, Josef Piska, Zuzka Kubáňová, Jarmila Fišnarová, Hana Stehlíková, Jana Valentová, Alena Kleinová a spoustu dalších. Jsem moc ráda, že spousta z našich táborníků se k nám do teď hlásí, na tábory rádi vzpomínají a také mnozí z nich vysílají na tábory již své děti, které zažívají stejná dobrodružství, jako kdysi oni. V průběhu prázdnin se uskutečnilo setkání bývalých i současných táborníků přímo na táborové základně. Bylo na co vzpomínat, listovali jsme také kronikami a prohlíželi fotografie. Společných vzpomínek a zážitků je skutečně moc. Děkuji všem, kteří si udělali čas a přijeli oživit vzpomínky. Sjeli se naši bývalí táborníci z celé naší vlasti, dokonce i ze zahraničí. Chtěla bych při této příležitosti moc poděkovat všem těm, kteří stáli u nápadu zorganizovat první tábor v roce 1981. Byl to pan Jaroslav Šašek, Hana Stehlíková a Myron Zajonc. K táboru neodmyslitelně patří rodina Vegrichtova, Daňkova, Sklenářova, Barboříkova, Čurdova, Fritzova, pan Libor Machát, Jiří Řezníček, Jarka Vrtělková, Peter Mucska, Radek Bartončík, Jana a Zdeněk Rolincovi, Laďka Pešáková, Hela Jandová, kluci Hublíkovi, Danek Krušoft, Frigo, rodina Melicharova, Šubova, Zalabákova, Svobodova, Javoříkova, Martin Stehlík, kluci Hublíkovi, rodina Kantorova, Koumarova, Hela Jandová, teta Nováková, Maruška Sichálková, sourozenci Kratochvílovi a spousta a spousta dalších. Moc děkuji všem bývalým i současným táborníkům za nádhernou kytici, těch nejkrásnějších vzpomínek a zážitků, kterou jste mi za těch třicet let svázali. Děkuji všem, kteří jsou i v dnešní době ochotni na táborech pomáhat, nebo podporovat je. Velký dík patří našim blízkým přátelům – z hotelu Zubříč, rodině Chvatíkové, Kundrátové, Vičarové, Novosadové, panu Šindelkovi, obecnímu úřadu Osíčko, Podhradní Lhota, Rajnochovice, pracovníkům Vodovodů a kanalizací, a.s. Kroměříž, Technickým službám Bystřici pod Hostýnem, OHES Kroměříž a dalším.

S úctou Jarmila Vaclachová, vedoucí PS M. Očadlíka