pionyr_maly.gif, 3 kB
Holešov Web: holesov.pionyr.cz
769 01 E-mail: vsetuly@centrum.cz
pionyr_maly.gif, 3 kB

Holešovští pionýři získali pohár premiéra

Sobota 4. února 2012 byla pro všechny členy PS Dr. Mirko Očadlíka Holešov velice významným dnem. Při příležitosti 15. ročníku slavnostního koncertu Děti dětem jsme byli nominováni na získání Putovního poháru předsedy vlády ČR v oblasti hudby. K našemu velkému překvapení a velké radosti jsme tento pohár skutečně získali. Byl nám předán na slavnostním večeru z rukou náměstkyně vedoucího Úřadu vlády, Kateřiny Hrazdilové a předsedy sdružení Pionýr Martina Bělohlávka. Toto ocenění je pro nás velmi významné a zároveň také zavazující. Budeme se snažit ještě více oblast hudby na naší skupině a také mimo ni co nejvíce rozvíjet. V rámci slavnostního koncertu proběhla také řada vystoupení jednotlivců i skupin z různých koutů naší vlasti. Naši Pionýrskou skupinu reprezentoval Jakub Tichý, který zazpíval námi milovanou píseň „Ježíšek“ od Jarka Nohavici. Dále na koncertě vystupovali účastníci semifinále Talentmánie Veronika Knoflíčková a Vojtěch Kříž, jako host programu vystoupila Monika Absolonová, která zazpívala krásné muzikálové melodie. Tento koncert byl o to slavnostnější, že se jednalo již o 15. ročník, takže na závěr nechyběla ani narozeninová píseň od Svěráka a Uhlíře, kterou zahrál a zazpíval také náš Kuba. Po koncertě jsme všichni prožívali velkou euforii nad získáním poháru, k našemu úspěchu nám přišla popřát také naše dlouholetá členka, finalistka Miss 1996 Renata Janečková, která v současné době žije v Praze. Společně s ní jsme se také na podiu všichni vyfotili. Po návratu do naší ubytovny jsme náš úspěch patřičně oslavili dětským šampusem.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří se průběhu uplynulých 10 let podíleli na reprezentaci naší skupiny na oblastním i republikovém kole Dětské porty a Melodie. Děkuji také všem členům, kteří pomáhají při organizování a zabezpečení oblastního kola Dětské porty pod názvem „Všetulské dostavník“, které od roku 2009 pořádáme. Poděkování si zaslouží všichni sponzoři, hudební skupina Texas a pracovníci SVČ TYMY. Děkuji také ZKR Pionýra za finanční podporu této akce.

Mgr. Jarmila Vaclachová, vedoucí PS