V Holešově opět rozkvetl Pionýrský Sedmikvítek – republikové finále v oblasti výtvarné a v oblasti technických dovedností

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 25-03-2019

V sobotu 16. března proběhlo vyhodnocení a vyhlášení výtvarné oblasti a soutěže v technických dovednostech v rámci Sedmikvítku, jehož vyhlašovatelem je Pionýr. Ve výtvarné části se soutěžilo ve třech oblastech – keramika, výtvarka a trojrozměrné výtvarné práce. Letos poprvé se uskutečnila zvlášť také soutěž technických dovedností. Do této soutěže byly zařazeny papírové modely, práce se dřevem, trojrozměrné technické práce, výrobky z Merkuru atd.Tématem tohoto ročníku bylo – „ Místo, kde to mám rád “. »

HOLEŠOV VÍTAL REPUBLIKOVÉ FINÁLE SEDMIKVÍTKU VE FOLKLORNÍCH TANCÍCH LETOS POPRVÉ

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 22-02-2019

Téměř 100 členů folklorních souborů se v neděli 13. ledna 2019 zúčastnilo celorepublikového finále folklorních tanců v rámci soutěže Pionýrský Sedmikvítek, který každoročně vyhlašuje Česká rada Pionýra za podpory MŠMT. Poprvé v letošním roce se toto finále konalo v Holešově. Tato soutěž je otevřená všem zájemcům o folklor – oddílům, školám, folklorním souborů, SVČ a Domům dětí a mládeže atd. Finále v Holešově organizovala PS M. Očadlíka Holešov ve spolupráci se SVČ TYMY Holešov. Organizátoři převzali štafetu z Vysočiny, kde se konaly předešlé ročníky. »

Pionýři z Holešova byli Ledovou Prahou opět nadšení

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 22-02-2019

Letošní celostátní akce Ledová Praha se uskutečnila v termínu 1.2. – 3.2. 2019. Již tradičně se na tuto akci sjely děti z celé České republiky, z různých pionýrských skupin, domů dětí a škol. Na této akci jsme nechyběli ani my, členové PS M. Očadlíka Holešov. V Praze jsme prožili opět prodloužený víkend plný zajímavých setkání, návštěv muzeí a výstav. V pátek jsme měli mimořádný zážitek – zúčastnili jsme se rozloučení s národním umělcem Luďkem Munzarem, které se konalo v Národním divadle. Pro mnohé z nás to byla první návštěva tohoto nádherného divadla, o kterém jsme se zatím pouze učili ve škole. Odpolední program byl také velmi zajímavý, navštívili jsme Českou televizi na Kavčích horách. »

Ve florbalu bodovaly týmy z Bystřice pod Hostýnem

Autor: Mirda | Kategorie: Galerie, Různé | Vytvořeno 16-11-2018

V neděli 11. listopadu se konal v SVČ – TYMY Holešov Svatomartinský florbalový turnaj, který již tradičně pořádá pionýrská skupina Mirko Očadlíka Holešov ve spolupráci s SVČ – TYMY. Akci finančně podpořil Zlínský kraj a MŠMT. Hrálo se v kategoriích mladší a starší. Celkem se do Holešova sjelo 9 týmů. »

Krajské kolo Dětské PORTY + MELODIE v Holešově letos již po desáté

Autor: Mirda | Kategorie: Galerie, Různé | Vytvořeno 16-11-2018

PS Mirko Očadlíka, Holešov ve spolupráci s SVČ – TYMY Holešov uspořádali dne 11. 2018 již 10. ročník oblastního kola Dětské porty a Melodie 2018. Tato pěvecká soutěž již tradičně nese název „Všetulské dostavník“. Jde o soutěžní přehlídku interpretační i autorské tvorby jednotlivců a skupin orientovaných do různých hudebních žánrů a věkových kategorií. Soutěž je postupová a účastníci mohou postoupit do republikového finále. Tato soutěž je součástí Pionýrského Sedmikvítku, který vyhlašuje Česká rada Pionýra. »

Pionýři z Holešova se zapojili do dobrovolnického projektu 72 hodin

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 19-10-2018

Také Pionýři z Holešova se zapojili do dobrovolnického projektu 72 hodin. Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po sedmé. Kdykoliv během těchto 72 hodin (11. – 14. října 2018) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pouští do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů je mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků. V letošním roce se vedoucí a členové PS M. Očadlíka zapojili do organizace a realizace akce Den zdraví. Konal se v SVČ – TYMY. »

Pionýři z Holešova vzpomínali na letošní prázdninové putování starověkým Řeckem

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 07-10-2018

Prázdniny jsou již minulostí a nám zůstaly pouze krásné vzpomínky na společně prožité chvíle na táboře. 7. a 8. září se uskutečnilo setkání dětí a pracovníků tábora „Putování starověkým Řeckem“, na kterém jsme si připomněli společně prožité chvíle. Setkání se zúčastnila většina táborníků i vedoucích.

»

Odkaz na video a písničku z tábora 2017

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 16-07-2018

Ahoj lidičky, pokud máte chuť si poslechnout něco o táboře 2017 – Robinsonův ostrov:

Pionýři z Holešova si Ledovou Prahu opět moc užili

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 16-06-2018

Letošní celostátní akce Ledová Praha se uskutečnila v termínu 2.2. – 4. 2. 2018. Již tradičně se na tuto akci sjely děti z celé České republiky, z různých pionýrských skupin, domů dětí a škol. Na této akci jsme nechyběli ani my, členové PS M. Očadlíka Holešov. V Praze jsme prožili opět prodloužený víkend plný zajímavých setkání, návštěv muzeí a výstav. »

Úspěch Kamarádů na republikovém finále Dětské Porty a Melodie

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 16-06-2018

V sobotu 2.6.2018 se naše skupina Kamarádi zúčastnila republikového finále Dětské Porty a Melodie 2018, kde obsadila krásné 3. místo. Posíláme velkou gratulaci. Fotky za akce si můžete prohlédnou tady: https://tymy-centrum.rajce.idnes.cz/…omeriz_2018/