Republikové kolo Dětské Porty bude – online!

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 21-10-2020

Republikové kolo Dětské Porty v Kroměříži 24.10. fakt bude! Nevěříte? V sobotu v deset dopoledne klikněte na odkaz a jukněte, jak to jde dělat korona nekorona:

Máme nová trička

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 21-10-2020

Máme nová trička a mikiny, pořídili jsme to díky dotaci MŠMT – přímé projekty – oblast 2, děkujeme. Máme z nich velkou radost.

Uzavření klubovny

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 12-10-2020

KLUBOVNA PS M. OČADLÍKA JE OD 12. 10. 2020 DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENA

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

Sedmikvítek – výtvarné dílny

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 04-10-2020

V pátek 2. 10. 2020 se uskutečnily dílničky výtvarného Sedmikvítku, kterých se zúčastnilo okolo 50 dětí .
 »

Květinkový den se letos konal mimořádně v září

Autor: Mirda | Kategorie: Akce, Různé | Vytvořeno 04-10-2020

„Květinkový den“ se letos konal mimořádně v září

Letos se mimořádně až na podzim 30. září uskutečnil tradiční „ Květinkový den“ – Český den proti rakovině.

Jednalo se již o 24. ročník celonárodní květinkové sbírky, který organizuje Liga proti rakovině. Bohužel i podzimní odsunutá sbírka probíhala v podmínkách nestandartních, proto se v ulicích nepohybovali mladí lidé, žáci a studenti v žlutých tričkách v takové míře jako v jiné roky.

»

Holešovští pionýři vzpomínali na „Mušketýrské dobrodružství“

Autor: Mirda | Kategorie: Různé, Víkendovky | Vytvořeno 08-09-2020

Letošní prázdniny rychle uběhly a nám zůstaly krásné vzpomínky na společně prožité chvíle na táboře. Kromě vzpomínek jsme se toho také hodně naučili a poznali jsme nové kamarády. Tak jako každá rok i letos v září se uskutečnilo potáborové setkání dětí a vedoucích tábora- Muketýři. Setkání se uskutečnilo 4. až 5. září. Tohoto setkání se zúčastnila většina táborníků a vedoucích.

Republikové finále výtvarného Sedmikvítku proběhlo v Holešově netradičně

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 10-06-2020

Republikové finále Sedmikvítku – oblast výtvarná se již řadu let koná tradičně v Holešově. Akci vyhlašuje Pionýr a hlavním organizátorem je PS M. Očadlíka Holešov ve spolupráci se  SVČ TYMY Holešov.

Soutěžních prací se z celé republiky sešlo opět více než 500 od nejméně 600 autorů a opět jsme z nich instalovali krásnou výstavu v našem Ateliéru Sklep. Ještě před „ Corona zákazem“ ji stihla vyhodnotit odborná porota a zveřejnili jsme výsledkovou listinu.

»

Pionýři uskutečnili cestu po stopách osvobození

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 10-06-2020

5. května 2020 vyrazila 10-členná skupinka pionýrů, členů PS M.Očadlíka Holešov se svými vedoucími a také kamarády a známými na cyklojízdu po okolí Holešova.

Hlavním cílem této akce bylo navštívit pamětní místa, kde před 75 lety vrcholila 2. světová válka.

Celorepublikové finále výtvarného Sedmikvítku 2020 tentokrát „ krizově“jinak

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 10-06-2020

Tradičně se na účast bohatá akce Sedmikvítek 2020 – republikové finále výtvarky – musela vzhledem k současné situaci malinko upravit. Akci vyhlašuje Pionýr a finále se každoročně koná ve spolupráci s naším SVČ Holešov. Soutěžních prací se z celé republiky sešlo opět více než 500 od nejméně 600 autorů a opět jsme z nich instalovali krásnou výstavu v našem Ateliéru Sklep. Ještě před „ Corona zákazem“ ji stihla vyhodnotit odborná porota a sestavili jsme žebříček oceněných. Bohužel další věci – slavnostní Galavečer a dílny Sedmikvítku už se v naší běžné podobě uskutečnit nemohly. Výstava tím pádem na své diváky čekala 2 měsíce, ale dočkala se. Po znovuotevření TYMY 11.5. jí postupně prošlo přes 500 účastníků našich kroužků. Slavnostní vyhodnocení jsme pak uspořádali na Den dětí za přítomnosti vítězů z regionu. I když je nemohli podpořit příbuzní, bylo i v takto komorní atmosféře vyhodnocení velmi příjemným důstojným zážitkem. Poté byly pro děti v naší nově zrekonstruované keramické dílně připraveny tvořivé dílničky, ke kterým se připojily i účastníci z rukodělných  kroužků SVČ

»