V Holešově se konal sedmý ročník rukodělného Sedmikvítku

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 15-04-2018

V sobotu 24. března proběhlo vyhodnocení a vyhlášení výtvarné a rukodělné soutěže v rámci Sedmikvítku, jehož vyhlašovatelem je Pionýr. Tradičně se soutěžilo ve třech oblastech – keramika, výtvarka a rukodělky a šesti věkových kategoriích. Tématem tohoto ročníku byl opět „Svět zvířat“. Organizátorem republikového kola bylo již po sedmé PS M. Očadlíka Holešov a Středisko volného času v Holešově. Celkem se sešlo 480 prací od 598 autorů. Výtvory došly od dětí z celé republiky, např. z Plzně, Kopřivnice, Kroměříže, Zborovic,…. Úspěchy mladých tvůrců bylyo ceněny na slavnostním vyhlášení v sále TYMY, kde se sešlo okolo 80 účastníků s doprovodem.

»

PF2018

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 20-12-2017

V porotě Dětské Porty v Holešově zasedl folkový zpěvák Slávek Janoušek

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 22-11-2017

PS Mirko Očadlíka, Holešov ve spolupráci s SVČ – TYMY, Holešov uspořádali dne 11. 2017 již 9. ročník oblastního kola Dětské porty a Melodie 2017. Tato pěvecká soutěž již tradičně nese název „Všetulské dostavník“. Jde o soutěžní přehlídku interpretační i autorské tvorby jednotlivců a skupin orientovaných do různých hudebních žánrů a věkových kategorií. Soutěž je postupová a účastníci mohou postoupit do republikového finále. Tato soutěž je součástí Pionýrského Sedmikvítku, který vyhlašuje Česká rada Pionýra.

»

Republikové finále Sedmikvítku tentokrát se zvířátky

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 19-10-2017

Ve druhém říjnovém týdnu proběhlo vyhodnocení a vyhlášení výtvarné a rukodělné soutěže v rámci Sedmikvítku, jehož vyhlašovatelem je Pionýr. Jednalo se o mimořádné tzv. vložené kolo. Od roku 2018 bude probíhat vždy finále na konci března. Tradičně se soutěžilo ve třech oblastech – keramika, výtvarka a rukodělky a šesti věkových kategoriích. Novinkou bylo zadání tématu pro tvorbu, které tentokrát znělo „Svět zvířat“. Organizátorem republikového kola bylo již po šesté Středisko volného času v Holešově a PS M. Očadlíka Holešov. »

Dostali jsme poděkování od Ligy proti rakovině

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 09-10-2017

Ahoj kamarádi,

pomohli jsme při vybírání příspěvků pořádané při příležitosti Dne proti rakovině a dostali jsme za to poděkování. Tady se můžete na něj mrknout: CDPR_2017-podekovani-ps_očadlíka

Tradiční Květinkový den byl letos v Holešově zalitý sluncem

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 25-06-2017

10. května se uskutečnil tradiční Český den proti rakovině – tzv. Květinkový den. Jednalo se již o 21. ročník celonárodní květinkové sbírky, který organizuje Liga proti rakovině. Také v Holešově a okolí jste mohli potkávat mladé lidi, žáky a studenty ve žlutých tričkách, kteří nabízeli žlutou symbolickou květinku. Do této kampaně se zapojily některé školy a organizace. Mezi nimi také již tradičně členové PS M. Očadlíka Holešov. Děkujeme všem, kteří si zakoupili květinku a celkem do 10 pokladních vaků tak přispěli na dobrou věc. Celkem se nám podařilo prodat 1000 květinek, vybrané peníze budou zaslány na účet Ligy. »

Pojeďte s námi na prázdninové výlety

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 25-06-2017

Pojeďte s námi na výlet. Více informací najdete tady: Vylety – leto 2017

Novinkou na rukodělném Sedmikvítku byly kreativní dílny

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 28-01-2017

Republikové finále výtvarné a rukodělné činnosti Pionýrský Sedmikvítek za rok 2016 probíhalo již tradičně ve SVČ v Holešově. Celou akci organizovala již po páté Pionýrská skupina Mirko Očadlíka, Holešov. Letos poprvé bylo finále zpestřeno o tvořivé dílny, které probíhaly v sobotu 14. 1. 2017 od 10.00 do 15.00 h. V nabídce bylo pět technik – FIMO hmota, netradiční keramika, pískové mandaly, quiling a embossovací reliéf. Všechny dílny vedli zkušení lektoři a pracovalo se s kvalitním materiálem, přesto ceny jednotlivých kurzů byly díky štědrým dotacím spíše symbolické. »

V Holešově již po páté rozkvetl Sedmikvítek – oblast výtvarná, keramická a rukodělná

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 28-01-2017

Slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků celorepublikového finále výtvarné, keramické a rukodělné soutěže Pionýrský Sedmikvítek proběhl v sobotu 14. 1. ve společenském sále SVČ TYMY.  Tuto akci pořádá PS M. Očadlíka Holešov ve spolupráci s SVČ – TYMY již po páté. Vyhlašovatelem Sedmikvítku je Česká rada Pionýra.  Slavnostního galavečera se zúčastnili malí výtvarníci nejen z Holešova ale také Zborovic, Kroměříže, Kopřivnice a opět přijely také děti z Jevišovic. Účastníkům z Vysočiny a z Čech budou výsledky a ocenění zaslány poštou. Sobotní slavnostní vyhodnocení s programem bylo pro všechny přítomné malé výtvarníky i jejich rodiče velkým zážitkem, o který se postarali účinkující (tanečníci z kroužků SVČ – TYMY – Balet, Pompony, HipHop, kouzelník Mág Radekr a Karolína Vaclachová z písní Voda živá). V rámci programu se všichni účastníci naučili i jednoduchou choreografii na loňský hit – píseň Sofia, při tomto tanečním vstupu nechyběl ani roztančený maskot – pes, který společně s dětmi v rytmu hudby tancoval. »

Výsledky soutěže Sedmikvítek 2016

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 16-01-2017

Vážení přátelé,

v příloze vám přinášíme výsledky celorepublikové soutěže Sedmikvítek 2016 v oblasti rukoělné a výtvarné.

Vysledkova listina – Sedmikvitek 2016 – vytvarka a rukodelky