Odkaz na video a písničku z tábora 2017

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 16-07-2018

Ahoj lidičky, pokud máte chuť si poslechnout něco o táboře 2017 – Robinsonův ostrov:

Pionýři z Holešova si Ledovou Prahu opět moc užili

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 16-06-2018

Letošní celostátní akce Ledová Praha se uskutečnila v termínu 2.2. – 4. 2. 2018. Již tradičně se na tuto akci sjely děti z celé České republiky, z různých pionýrských skupin, domů dětí a škol. Na této akci jsme nechyběli ani my, členové PS M. Očadlíka Holešov. V Praze jsme prožili opět prodloužený víkend plný zajímavých setkání, návštěv muzeí a výstav. »

Úspěch Kamarádů na republikovém finále Dětské Porty a Melodie

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 16-06-2018

V sobotu 2.6.2018 se naše skupina Kamarádi zúčastnila republikového finále Dětské Porty a Melodie 2018, kde obsadila krásné 3. místo. Posíláme velkou gratulaci. Fotky za akce si můžete prohlédnou tady: https://tymy-centrum.rajce.idnes.cz/…omeriz_2018/

„Den proti rakovině“ letos poprvé také v mobilní aplikaci

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 13-06-2018

16. května se uskutečnil tradiční Český den proti rakovině – tzv. Květinkový den. Jednalo se již o 22. ročník celonárodní květinkové sbírky, který organizuje Liga proti rakovině. Také v Holešově a okolí jste mohli potkávat mladé lidi, žáky a studenty ve žlutých tričkách, kteří nabízeli žlutou symbolickou květinku. Do této kampaně se zapojily některé školy a organizace. Mezi nimi také již tradičně členové PS M. Očadlíka Holešov. V letošním roce byla novinka – mobilní aplikace sbírky „Den proti rakovině“. Tato aplikace pomohla nejen prodejcům, ale také zájemcům o kytičky rychleji se najít. Kromě toho aplikace vám může připomínat pravidelné preventivní prohlídky (více na www.cdpr.cz). »

V Holešově se konal sedmý ročník rukodělného Sedmikvítku

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 15-04-2018

V sobotu 24. března proběhlo vyhodnocení a vyhlášení výtvarné a rukodělné soutěže v rámci Sedmikvítku, jehož vyhlašovatelem je Pionýr. Tradičně se soutěžilo ve třech oblastech – keramika, výtvarka a rukodělky a šesti věkových kategoriích. Tématem tohoto ročníku byl opět „Svět zvířat“. Organizátorem republikového kola bylo již po sedmé PS M. Očadlíka Holešov a Středisko volného času v Holešově. Celkem se sešlo 480 prací od 598 autorů. Výtvory došly od dětí z celé republiky, např. z Plzně, Kopřivnice, Kroměříže, Zborovic,…. Úspěchy mladých tvůrců bylyo ceněny na slavnostním vyhlášení v sále TYMY, kde se sešlo okolo 80 účastníků s doprovodem.

»

PF2018

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 20-12-2017

V porotě Dětské Porty v Holešově zasedl folkový zpěvák Slávek Janoušek

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 22-11-2017

PS Mirko Očadlíka, Holešov ve spolupráci s SVČ – TYMY, Holešov uspořádali dne 11. 2017 již 9. ročník oblastního kola Dětské porty a Melodie 2017. Tato pěvecká soutěž již tradičně nese název „Všetulské dostavník“. Jde o soutěžní přehlídku interpretační i autorské tvorby jednotlivců a skupin orientovaných do různých hudebních žánrů a věkových kategorií. Soutěž je postupová a účastníci mohou postoupit do republikového finále. Tato soutěž je součástí Pionýrského Sedmikvítku, který vyhlašuje Česká rada Pionýra.

»

Republikové finále Sedmikvítku tentokrát se zvířátky

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 19-10-2017

Ve druhém říjnovém týdnu proběhlo vyhodnocení a vyhlášení výtvarné a rukodělné soutěže v rámci Sedmikvítku, jehož vyhlašovatelem je Pionýr. Jednalo se o mimořádné tzv. vložené kolo. Od roku 2018 bude probíhat vždy finále na konci března. Tradičně se soutěžilo ve třech oblastech – keramika, výtvarka a rukodělky a šesti věkových kategoriích. Novinkou bylo zadání tématu pro tvorbu, které tentokrát znělo „Svět zvířat“. Organizátorem republikového kola bylo již po šesté Středisko volného času v Holešově a PS M. Očadlíka Holešov. »