Folklorní tance se letos v Holešově konaly s mezinárodní účastí

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 23-01-2020

Téměř 100 členů folklorních souborů se v neděli 19. ledna 2020 zúčastnilo celorepublikového finále otevřené soutěže ve folklorních tancích. I když v letošním roce se tato akce poprvé neuskutečnila v rámci pionýrského Sedmikvítku, přesto byla velmi úspěšná a dokonce s mezinárodní účastí. Také v letošním roce se folklorní tance konaly v Holešově. Tato soutěž byla otevřená všem zájemcům o folklor – oddílům, školám, folklorním souborů, SVČ a Domům dětí a mládeže atd. Akci v Holešově organizovala PS M. Očadlíka Holešov ve spolupráci se SVČ TYMY Holešov. Finále soutěže se zúčastnilo celkem 5 vysílajících folklorních souborů se 6 pásmy. Soutěžilo se ve 3 kategoriích – mladší + starší děti + junioři. Všechny soubory zaujaly porotu nápaditostí svých pásem, pěveckými a také tanečními výkony. Diváci oceňovali všechna vystoupení velkým potleskem. Se speciálním pásmem přijel soubor Bystrouška ze ZUŠ Bílovice. Toto pásmo bylo věnováno 100 – mu výročí historie v oblasti vánočních stromů, kdy v této obci byla při procházce lesem před Štědrým dnem nalezena 17-ti měsíční Liduška.

PF2020

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 29-12-2019

Letos se konal jubilejní 30-tý ročník turnaje v Ringu mezi pionýry a tomíky

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 06-12-2019

V neděli 23. listopadu se uskutečnil v Bystřici pod Hostýnem na Sušile tradiční turnaj v „RINGU“, který letos pořádal oddíl TOM-Pawnee I. Tento turnaj má dlouholetou tradici. 1. ročník se uskutečnil v roce 1990 v Holešově a od té doby se pravidelně střídají v pořádání tohoto turnaje pionýři z Holešova a Tomíci z BpH. V letošním roce se týmy sjely do Bystřice pod Hostýnem.

TANEČNÍ FINÁLE PIONÝRSKÉHO SEDMIKVÍTKU SE KONALO LETOS JIŽ POOSMÉ V HOLEŠOVĚ

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 06-12-2019

Více než 400 tanečníků se v neděli 24. listopadu 2019 zúčastnilo celorepublikového finále taneční soutěže Pionýrský Sedmikvítek, který každoročně vyhlašuje Česká rada pionýra. Taneční skupiny, páry a také jednotlivci se sjeli již poosmé do Holešova, aby poměřili své taneční dovednosti. Tato soutěž je otevřená všem zájemcům o tanec – oddílům, školám, tanečním klubům, střediskům volného času atd. Také letos toto finálové kolo organizovala PS Mirko Očadlíka Holešov, ve spolupráci s SVČ Tymy Holešov. Do soutěže se nominovaly skupiny i jednotlivci z různých koutů České republiky. Tanečníci všech dětských a juniorských věkových kategorií soutěžili v tanečních stylech disco dance, street dance, show dance, mažoretky, společenské, klasické, moderní a orientální tance. Pionýr reprezentovali tanečníci FREAKS CREW PS Kolín.

Pionýři z Holešova se zapojili do dobrovolnického projektu 72 hodin

Autor: Mirda | Kategorie: Akce, Různé | Vytvořeno 13-11-2019

Také Pionýři z Holešova se zapojili do dobrovolnického projektu 72 hodin. Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po osmé. Kdykoliv během těchto 72 hodin (10. – 13. října 2019) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pouští do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů je mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků. V letošním roce se vedoucí a členové PS M. Očadlíka zapojili do úklidu klubovny a „Smetánek“.

Krajské kolo Dětské PORTY + MELODIE v Holešově letos již po jedenácté

Autor: Mirda | Kategorie: Galerie, Různé | Vytvořeno 13-11-2019

PS Mirko Očadlíka, Holešov ve spolupráci s SVČ – TYMY Holešov uspořádali dne 2. 11. 2019 již 11. ročník oblastního kola Dětské porty a Melodie 2018. Tato pěvecká soutěž již tradičně nese název „Všetulské dostavník“. Jde o soutěžní přehlídku interpretační i autorské tvorby jednotlivců a skupin orientovaných do různých hudebních žánrů a věkových kategorií. Soutěž je postupová a účastníci mohou postoupit do republikového finále. Tato soutěž je součástí Pionýrského Sedmikvítku, který vyhlašuje Česká rada Pionýra.

»

Článek o našem táboře vyšel také na serveru Adam.cz

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno 23-09-2019

Ahoj kamarádi,