Výlet do Rožnova – 17. 7. 2017

Autor: Mirda | Kategorie: Výlety | Vytvořeno 25-07-2017

V Rožnově jsme navštívili místní skanzen. Zakoupili jsme si lístky na Valašskou dědinu a vyrazili zkoumat tamější prostředí. Procházeli jsme všechny chaloupky a domečky a zjišťovali, jak chudě se žilo. Jurkovičovu rozhlednu jsme nemohli vynechat. Vyšli jsme všechny schody této nádherné rozhledny a kochali se okolím. Po vyčerpávající procházce skanzem jsme si koupili suvenýry a vrátili se vlakem zpět domů. »

Výlet do Luhačovic – 13. 7. 2017

Autor: Mirda | Kategorie: Výlety | Vytvořeno 25-07-2017

Na výlet do Luhačovic jsme se už dlouho těšili. Sešli jsme se ráno na nádraží a s nadšením jsme se vydali do lázeňského města. Zakoupili jsme si horké oplatky a nasávali lázeňskou atmosféru. Ochutnali jsme také lázeňské prameny a šli se projít na nedalekou přehradu. Byli jsme unešení z okolní přírody. Poté, co jsme se vrátili zpět do centra lázní, jsme nakoupili lázeňské oplatky našim blízkým, načepovali léčivou vincentku a vydali se zpět domů. Výlet do Luhačovic jsme si všichni moc užili a už teď se těšíme, až se tady spolu zase za rok setkáme.

Výlet do Kroměříže – 10. 7. 2017

Autor: Mirda | Kategorie: Výlety | Vytvořeno 25-07-2017

S pionýrskou skupinou Mirko očadlíka jsme se vydali na výlet do krásné Kroměříže. Nejdříve jsme navštívili květnou zahradu. Prošli jsme si krásná zákoutí a užili si spoustu legrace. V bludišti jsme se společně našli a zamířili do podzámecké zahrady. Občerstvili jsme se a poté se šli podívat do místní malé podzámecké zoo. Vše důležité jsme zaznamenali na naše fotoaparáty a vydali se zpět domů.

»

Výletem na Hostýn jsme zahájili prázdniny

Autor: Mirda | Kategorie: Výlety | Vytvořeno 14-07-2017

Dne 3. července zahájila Pionýrská skupina Mirko Očadlíka prázdniny výletem na poutní místo sv. Hostýn. Ráno jsme se v hojném počtu sešli na Holešovském nádraží, kde jsme se díky zpoždění vlaku seznámili. Po zdárné cestě vlakem a autobusem jsme konečně dorazili na Hostýn. Naše první zastávka byla v kostele, kde jsme se mohli pokochat krásou místních nástěnných maleb. Zastihli jsme i mši, při které jsme se zaposlouchali do líbivých zvuků varhan. Poté jsme se vydali krátkou poutní cestou při které jsme hráli zábavné hry. Stánku s drobnými suvenýry bylo na Hostýně opravdu mnoho, a proto jsme si dali rozchod, při kterém si každý mohl koupit co se mu líbilo. »

Pionýři z Holešova si Ledovou Prahu opět moc užili

Autor: Mirda | Kategorie: Víkendovky, Výlety | Vytvořeno 01-03-2017

Letošní celostátní akce Ledová Praha se uskutečnila v termínu 3.2. – 5. 2. 2017. Již tradičně se na tuto akci sjely děti z celé České republiky, z různých pionýrských skupin, domů dětí a škol. Na této akci jsme nechyběli ani my, členové PS M. Očadlíka Holešov.V Praze jsme prožili opět prodloužený víkend plný zajímavostí a nového poznání. V pátek jsme navštívili Senát a vydali jsme se na večerní plavbu po Vltavě. Prošli jsme se po Karlově mostě a navštívili muzeum Bedřicha Smetany. Den jsme ukončili noční procházkou na Pražský hrad. Zážitkem pro nás bylo, že jsme se ten den stali posledními návštěvníky hradu, za kterými se zamkla brána. Sobotní den jsme zahájili návštěvou muzea Strašidel a pražských pověstí, potom jsme vyjeli lanovkou na Petřín, zajímavá pro nás byla také expozice Retro v nové budově Národního muzea. Sobotní večer jsme již tradičně strávili v Kongresovém centru na jubilejním dvacátém koncertu Děti dětem. Koncert se nám opět velmi líbil, vystoupili v něm různé soubory a jednotlivci, kteří byli úspěšní v rámci pionýrského Sedmikvítku. Měli jsme radost, že mezi nimi byli také kroužky z Holešova, Sundance a Společenský ta­nec. »

Hostýn 2016

Hostýn 2016

Naším posledním výletem byl výlet na poutní místo Sv. Hostýn. Za krásného počasí jsme ráno vyjeli vlakem do Bystřice pod Hostýnem odkud jsem se nechali vyvést na Hostýn. Navštívili jsme zdejší baziliku, obešli jsme si krátkou křížovou cestu a také navštívili stánky se suvenýry. Děti koupili perníčky domů a se suvenýrem nezapomněli ani na sebe. Poté jsme se vydali pěšky do Bystřice pod Hostýnem. V lese jsme hráli různé hry a s dobrou náladou jsme došli až na vlakové nádraží. Vlakem jsme se vrátili zpět do Holešova. Výlet jsme si všichni moc užili.

Kroměříž 2016

Kroměříž 2016

Mezi naše výlety nesměl chybět ani výlet do Kroměříže. Za slunného počasí jsme navštívili květnou a podzámeckou zahradu. V květné zahradě jsme se vydováděli ve složitých labyrintech, kde jsme se naštěstí zase všichni našli. Obdivovali jsme také krásné upravené květinové záhony. Po prohlídce jsme se šli všichni zchladit točenou Italskou zmrzlinou. Dále jsme pokračovali v prohlídce podzámecké zahrady. Všem se líbili zvířata, které jsme měli také možnost shlédnout. Děti si fotily pávy, daňky, paviány a králíčky. V odpoledních hodinách jsme se vrátili zpět domů. Podl e nadšení dětí mohu posoudit, že se nám výlet vydařil.

Pustevny 2016

Pustevny 2016

Odjížděli jsme 16. 7. ráno vlakem do Rožnova pod Radhoštěm odkud jsme vyjeli nahoru autobusem. Rázem jsme se ocitli v zimním období. Na Pustevnách byla mlha a 8°C. Na tuto situaci jsme však byli připraveni a počasí nás neodradilo. Před cestou jsme se zahřáli horkým jablkem a vydali jsme se tedy po hřebeni hor na Radegast odkud jsme pokračovali dále na Radhošť a zpět. »

Luhačovice 2016