V Holešově opět rozkvetl Pionýrský Sedmikvítek – republikové finále v oblasti výtvarné a v oblasti technických dovedností

V sobotu 16. března proběhlo vyhodnocení a vyhlášení výtvarné oblasti a soutěže v technických dovednostech v rámci Sedmikvítku, jehož vyhlašovatelem je Pionýr. Ve výtvarné části se soutěžilo ve třech oblastech – keramika, výtvarka a trojrozměrné výtvarné práce. Letos poprvé se uskutečnila zvlášť také soutěž technických dovedností. Do této soutěže byly zařazeny papírové modely, práce se dřevem, trojrozměrné technické práce, výrobky z Merkuru atd.Tématem tohoto ročníku bylo – „ Místo, kde to mám rád “. Organizátorem republikového kola byla již po deváté PS M. Očadlíka Holešov a Středisko volného času v Holešově. Celkem se sešlo 335 prací od více než 350 autorů a také 61 prací, které byly zařazeny do soutěže technických dovedností.. Výtvory došly od dětí z celé republiky, z různých škol, SVČ, ale nejvíce prací přišlo z různých pionýrských skupin např. PS Hugo Sytaře, PS Plši, dále z PS  Brodku u Prostějova, Čestic, Kopřivnice, Nepomuku a také plzeňské KOP.  Od sobotního rána probíhaly v SVČ TYMY různé výtvarné a rukodělné dílny, ve kterých si děti i dospělí mohli vyzkoušet zajímavé techniky např. embossovací dílna, enkaustika, falešný linoryt, kouzlení s mossgumou,…. Dílnami prošlo celkem 60 účastníků, kteří si vyrobili spoustu zajímavých výrobků. Odpoledne pak pokračoval Sedmikvítek slavnostním galavečerem, na kterém byly předány pamětní listy, diplomy a věcné ceny mladým tvůrcům. Galavečer se konal v  sále SVČ TYMY, sešlo se zde okolo 100 účastníků i s doprovodem. Program galavečera byl zpestřen vystoupením tanečního kroužku společenského tance, pěveckým vystoupení Jirky Kaďorka – vítěze oblastního kola Dětské porty, zpěvem Veroniky Novákové, hrou na keyboard Marie Matyášové a  folklorním souborem Zrníčko. Na závěr slavnostního předávání cen nechyběl také společný tanec všech účastníků, kteří si na známé melodie zatančili společně s Kájou a s maskotem „Psem“. Po slavnostním předávání ocenění se všichni odebrali do galerie Sklep, kde proběhla vernisáž soutěžních prací. Celá akce probíhala ve velmi příjemné atmosféře. Všem, kteří se do soutěže zapojili, ještě jednou moc děkujeme a těšíme se na příští ročník, který proběhne na jaře roku 2020. Poděkování patří také všem sponzorům – MŠMT, městu Holešov a Zlínskému kraji. Děkujeme také všem porotcům, kteří měli velmi těžkou úlohu mezi tolika pracemi vybrat ty nejlepší. Poděkování si zaslouží také všichni dobrovolníci, kteří pomohli při organizačním zajištění výtvarných a rukodělných dílen a také při organizačním zajištění galavečera.

Jarmila Vaclachová, vedoucí  PS M.Očadlíka

Další fotografie naleznete zde: tymy-centrum.rajce.idnes.cz/Vytvarny_sedmikvitek_2019