V TYMY se předávaly ceny a ve sklepě byla zahájena výstava dětských prací

OLYMPUS DIGITAL CAMERA11. ledna 2013 se uskutečnilo v SVČ – Tymy slavnostní vyhlášení výsledků republikového finále výtvarné a literární soutěže Sedmikvítek 2012. Slavnostní večer zahájila ředitelka SVČ, Jarmila Vaclachová společně s maskotem, velkým psem, který roztleskal zaplněný sál. Po úvodním tanečním vystoupení v podání dvojice Martin Dubický a Monika Zapletalová, představila moderátorka večera vzácné hosty a také seznámila všechny přítomné s výsledky výtvarné a literární soutěže. Samotné ocenění vítězů proběhlo ve třech blocích. Každý blok byl zahájen tanečním vystoupením. První blok uvedli nejmladší tanečníci z kroužku Babydance, kteří vystoupili s milým číslem Králíci z klobouku. V prvním bloku byli oceněni nejmladší literáti do 10-ti let a oblast rukodělná. Druhou oblast uvedla taneční skupina Hip Hop. V této oblasti byli oceněni mladí literáti ve věku 11 – 12 let a oblast keramika. Třetí vstup zahájila taneční skupina Happydance. V této části byli vyhodnoceni nejstarší nadějní literární tvůrci a oblast výtvarná, která byla nejvíce zastoupena. Všichni přítomní byli oceněni pamětním listem a vítězové získali diplomy a věcné ceny.

Ceny vítězům předávali vzácní hosté ředitelka SVČ paní Jarmila Vaclachová, místostarosta města Holešova pan Rudolf Seifert, místopředseda ČRP pan Milan Matyáš. V rámci programu vystoupili s literárními ukázkami z dílny mladých tvůrců členové divadla HVÍZD. Na závěr slavnostního večera vystoupila úspěšná taneční skupina SUNDANCE se svým Příběhem hraček. Po té byli všichni přítomni pozváni na slavnostní vernisáž výstavy, která se uskutečnila v nově zrekonstruovaných sklepních prostorách SVČ. Takřka přes noc byly vybudovány velmi zajímavé prostory, které se mohou v budoucnu využívat k mnoha účelům. V současné době slouží jako galerijní prostory, kde je vystaveno všech téměř 400 prací, výtvarných, rukodělných i keramických. Vernisáž zahájila ředitelka SVČ Jarmila Vaclachová a krátce promluvili také oba hosté, pan Rudolf Seifert, pan Milan Matyáš. Příjemnou atmosfétru vernisáže podmalovala hrou na altovou flétnu Karolína Vaclachová. Po té již mohli návštěvníci obdivovat zajímavé výtvory dětí z různých míst naší vlasti. Pro návštěvníky vernisáže byl připraven malý raut, u kterého si mohli prohlédnout a pročíst všechny soutěžní literární práce. Po dvacáté hodině většina hostů a návštěvníků vernisáže odešla, zůstala jen malá skupinka PS Jevišovice, která přijela na vyhlášení až od Znojma. Pro tyto hosty jsme měli připraven bohatý program v podobě návštěvy památek města Holešov. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli, děkujeme také rodičům, kteří si udělali čas a přivedli své děti na slavnostní předání cen a také na vernisáž. Na závěr bychom chtěli pozvat na výstavu výtvarných, rukodělných a keramických prací, která se v SVČ koná do 31. 1. 2013.

*Za kolektiv pracovníků Jana Češková* .>