Holešovští Pionýři poznali Prahu i z ptačí perspektivy

Letošní celostátní akce Ledová Praha se uskutečnila v termínu  31.1. – 2. 2. 2020.

Tato akce má již více než 20 – ti letou tradici a je určena dětem nejen z pionýrských skupin, ale také dalších spolků, škol, středisek volného času, atd…

Na této akci jsme letos nechyběli ani my, členové PS M. Očadlíka Holešov.

V Praze jsme prožili opět prodloužený víkend plný zajímavých setkání, návštěv muzeí a výstav.

I když název Ledová Praha by předpokládal, že budeme v Praze mrznout a brodit se sněhem, opak byl pravdou. Celý víkend nás provázelo nádherné, téměř jarní počasí, sluníčko a výborná nálada.

V pátek jsme zavítali do poslanecké sněmovny, kde jsme na galerii sledovali jednání poslanců – právě se probíral zákon o odpadech.

S poslanecké sněmovny jsme zamířili na Karlovo náměstí, kde jsme se zúčastnili „Neviditelné výstavy“. Této akce jsme se zúčastnili poprvé a byla pro nás velkým zážitkem. Hodinu jsme strávili v prostředí, které je pro naše nevidomé občany běžné. V úplné tmě jsme procházeli bytem, ulicí, lesem, museli jsme také přejít most a na závěr jsme si v restauraci mohli objednat něco k pití. Tato hodina prožitá ve tmě byla pro většinu z nás jedním z největších zážitků letošní Ledové Prahy.

Odpolední program byl také velmi zajímavý, navštívili jsme opět Českou televizi na Kavčích horách. Tady jsme se dozvěděli o tom, jak se natáčí Zprávičky a setkali jsme se zde také s moderátorem Jakubem a dramaturgem panem Kopeckým. Poté jsme se přesunuli na výstavu kulis, rekvizit a kostýmů z pohádky Anděl Páně. Moc se nám výstava líbila. Návštěva ČT byla pro nás také velmi zajímavá a odnesli jsme si spoustu krásných zážitků.

Sobotní program jsme zahájili návštěvou Pražského hradu. Podívali jsme se do chrámu Svatého Víta, prošli jsme se Zlatou uličkou a po starých zámeckých schodech jsme se dostali k metru na Malostranské náměstí.

Další naše putování Prahou vedlo na Staroměstské náměstí, kde jsme navštívili Staroměstskou radnici a vyšlapali jsme schody na Radniční věž, odkud byl nádherný výhled na celou Prahu.

Zbytek sobotního dne jsme strávili v Kongresovém centru na tradičním koncertu „Děti dětem“. Koncert se nám opět velmi líbil, vystoupily v něm různé soubory a jednotlivci, kteří byli úspěšní v rámci pionýrského Sedmikvítku.

S krásnými pocity jsme se vraceli večer na naše ubytování v Praze 6.

V neděli jsme se ráno museli co nejdříve sbalit a naložit věci do autobusu.

Potom jsme se vydali opět do centra prahy, prošli jsme si Kampu, navštívili Lennonovu zeď, Karlův most, muzeum Karlova mostu a na závěr naší procházky Prahou jsme se zúčastnili plavby „Pražskými Benátkami“. Projeli jsme se po Vltavě, navštívili Čertovku a zhlédli krásná pražská zákoutí. Tato projížďka byla krásnou tečkou za letošní Ledovou Prahou. Po obědě jsme se vydali na cestu domů. S Prahou jsme se loučili za deštivého počasí, ale velmi spokojeni a plni nových zážitků.

Děkujeme všem, kteří se na této akci podíleli a dík patří také našim vedoucím za krásné zážitky, které jsme společně v Praze prožili

Členové PS M.Očadlíka, Holešov

Příspěvek byl publikován v rubrice Víkendovky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.