Kamarádi z Holešova prožili krásný víkend v Praze

Ledová Praha 2013Letošní celostátní akce Ledová Praha se uskutečnila v termínu 1.-3.2. 2013. Již tradičně se na tuto akci sjely děti z celé České republiky, z různých pionýrských skupin, domu dětí a škol. Na této akci jsme nechyběli ani my, členové PS M. Očadlíka Holešov, společně s námi do Prahy vyrazili také naši kamarádi a rodiče. V Praze jsme prožili opět prodloužený víkend plný zajímavostí a nového poznání. V pátek jsme nejdříve navštívili muzeum čokolády, expozice se nám velmi líbila. V rámci prohlídky byla také ukázka výroby pravých belgických pralinek a také jejich ochutnávka. Po sladkém zážitku jsme se přemístili do divadla Za plotem, kde jsme se zúčastnili celostátního finále Dětské porty a Melodie. Také letos jsme byli ubytováni v moderně zrekonstruované škole na Praze 6. Sobotní program jsme zahájili nu Karlova mostu, odkud jsme si prohlédli panorama Pražského hradu. Další zastávka byla u Rudolfína a odtud jsme pokračovali do Náprstkova muzea, kde nás čekala velmi zajímavá expozice Karla Maye – Vinetou, Nšoči, Old Shatterhand a další známé postavičky z Mayovek. Čekalo nás tady také milé setkání se známým hercem Stanislavem Zindulkou, který se s námi vyfotografoval. Další naše cesta vedla na Havelský trh a Václavák. Vyvrcholením sobotního programu byl již 16. ročník koncertu „Děti dětem“, který se konal v kongresovém centru. V rámci programu vystoupily různé dětské soubory – taneční i hudební z celé ČR. Měli jsme velkou radost, že v rámci letošního programu vystoupil také taneční kroužek SVČ – TYMY Holešov – Sundance. Děvčata si získala publikum svými dvěma vstupy. Prvním byla choreografie White party a druhá Příběh hraček. Jejich velkým úspěchem bylo také získání putovního poháru premiéra ČR v oblasti taneční. Naše pionýrská skupina v letošním roce vracela putovní pohár premiéra ČR v oblasti hudby a získali jsme plaketu a menší pohár, který nám již zůstane natrvalo. Dále jsme byli nominováni na pohár premiéra ČR v oblasti rukodělné a hudební, ale bohužel pohár v těchto oblastech jsme v letošním roce nezískali. Nedělní program byl také zajímavý. Dopoledne jsme prošli Malou Stranu a Kampu, kde jsme si připomněli různé osobnosti z naší historie i literatury. Navštívili jsme velmi zajímavé muzeum režiséra Karla Zemana. Naše další kroky vedly na Karlův most, který byl plný turistů z různých koutů světa. Pokračovali jsme na Staroměstské náměstí, kde jsme navštívili radnici a prohlédli si orloj. Naše putování po Praze jsme zakončili tradičně na Václavském náměstí u sochy Václava, kde jsme se také společně vyfotografovali. Plni nádherných zážitků, jsme se v neděli vraceli domů. Děkujeme firmě KRODOS, panu řidiči Josefu Cápíkovi, za zajištění dopravy. Poděkování si zaslouží také náš průvodce Luděk Maňásek a také velký dík patří všem dospělákům, kteří s námi do Prahy vyrazili.

Kamarádi PS Holešov

Příspěvek byl publikován v rubrice Víkendovky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.