Kamarádi z Holešova prožili super víkendovku

vikendovka-podzim-2012_1Říjnová víkendovka se konala 19. – 21. 10. 2012 a měla velmi zajímavou náplň. Velká část programu byla věnována novým deskovým hrám, které děti přímo uchvátily. Nejvíce se líbil Duch, Mondo, Záchranáři a Lovci noci. Hry vyplnily každou volnou chvilku. V sobotu jsme se vydali do Bystřice p. Hostýnem, kde jsme navštívili Dětský domov se školou.

vikendovka-podzim-2012_2Tato návštěva pro nás byla zajímavá. Měli jsme možnost prohlédnout si celý areál včetně bytů klientů. Překvapil nás pořádek v pokojích, který si kluci sami udržují. Pro mnohé z nás byla tato návštěva poučná. Naše cesta pokračovala do Chvalčova, kde jsme se zastavili v dětské vesničce SOS. Měli jsme možnost vyzkoušet s dětmi jejich hřiště s průlezkami a různými dalšími prvku. Po návrtu z „výletu“ jsme si společně povídali o pravidlech a důvodech, proč je dodržovat. Zjistili jsme, že řády a pravidla mají svůj význam. Po výborném obědě jsme si na sluníčku rozbalili dílnu, kde jsme dlabali hallowenské dýně, které večer osvítily venkovní prostor a dotvářely atmosféru při večerní hře. Museli jsme projít světýlkovou stezku a na jejím konci nás čekali hallowenští čarodějové. Dostali jsme od nich malou odměnu (fazolku). Společně jsme pak z těchto fazolek složili heslo víkendové akce. Večer nás čekala vernisáž výstavy fazolových miniatur a receptů z fazolí. Byli jsme překvapeni, co všechno se dá z fazolí uvařit. Po té jsme měli malou oslavu, popřáli jsme naši Jarce k ocenění, které získala začátkem října od krajského úřadu. Dali jsme jí kytičku sedmikrásek a tím poděkovali za její práci pro nás. Oslava byla, jak se patří, nechybělo dětské šampaňské a voňavé řízečky! Nedělní program byl již tradiční. Po ranní rozcvičce a výborné snídani jsme museli pobalit všechny své věci a uklidit. Bylo nám líto, že víkendovka končí, ale už teď se těšíme na další víkendovku. Děkujeme všem, kteří víkendovku pro nás připravili.

*Členové PS M. Očadlíka* .>

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie, Víkendovky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.