Květnová víkendovka byla plná zvratů a překvapení

Autor: Mirda | Kategorie: Galerie, Víkendovky | Vytvořeno: 31-05-2013

Expedice Abilok 2013Poslední květnový víkend strávili členové PS M. Očadlíka v krásném prostředí Hostýnských hor na Rusavě. Původně letní víkendovka byla chvílemi téměř zimní. Počasí zpočátku nepřálo, pršelo a také byla dost velká zima. Přesto na kolibě na Čecheru vládla dobrá nálada. Zahráli jsme si spoustu zajímavých kolektivních her, učili jsme se pracovat s buzolou a mapou, vázali jsme uzly a také jsme zkoušeli morseovku.

Když se počasí umoudřilo a vysvitlo také sluníčko, rádi jsme vyrazili ven, hráli jsme ringo, měli jsme také aktivity s padákem, zaběhli jsme si přírodovědnou sazku a vydali jsme se také na túru k soše partyzána Slávka Londy. Po cestě jsme však pořádně zmokli. Přesto jsme natrhali kytičku, kterou jsme společně u památníku položili, vedoucí nám tady vyprávěli příběh tohoto statečného mladého chlapce, který padl za 2. světové války. V podvečer jsme navštívili keramickou dílnu pana Vaculíka, kde jsme si prohlédli hrnčířský kruh, pec a také rozmanité výrobky, které se v této dílně vyrábí. Oba dva večery jsme trávili hrami a zpíváním při kytaře. Víkendovka rychle uběhla a v neděli jsme se neradi vraceli domů. Už teď se těšíme na prázdniny a na chvíle, které prožijeme na táboře. Této víkendovky se s námi zúčastnily také nové děti, se kterými jsme se velmi rychle skamarádili a přijali mezi sebe. Děkujeme našim vedoucím a také vedoucímu koliby panu Barotovi za perfektní zázemí, které nám na kolibě vytvořil.

Členové PS M. Očadlíka Holešov