Na Trojáku proběhla „ Šmoulí honba za pokladem“

smouli-honba-za-pokladem-2012-047V pátek 18.5. se na holešovském nádraží sešla parta dětí se svými vedoucími. Tato skupina byla nápadně označená kytkami z různého odpadního materiálu. Tyto kytky si děti doma předem vyrobily. Přehlédnout se nedaly také bílé šmoulí čepičky na hlavách všech přítomných. Jednalo se o účastníky výpravy na Troják pod názvem Šmoulí honba za pokladem. Parta dětí vyrazila společně na víkend, plný dobrodružství a překvapení. Tento víkend byl vyvrcholením v rámci projektu Klíčení, do kterého je Pionýrská skupina M. Očadlíka zapojena. Po cestě, plné nástrah, jsme dorazili do cíle na Troják, kde jsme se ubytovali v útulných pokojích a potom jsme se vydali na hřiště. Tady jsme byli rozděleni do čtyř skupin a společně jsme si zahráli několik zajímavých her a k naší velké radosti jsme si opekli špekáčky, na kterých jsme si velmi pochutnali. Večerní program proběhl v klubovně. Naším úkolem bylo vymyslet si názvy družin a také pokřik. Tento úkol se nám všem podařil splnit výborně. Na ukončení večera jsme si zazpívali několik známých písniček.

Druhý den, po rozcvičce a snídani, jsme vyrazili do přírody. V lese jsme měli za úkol vyhledat stopy zvěře, které jsme pak také odlévali. Tento úkol se nám moc líbil. Našli jsme stopy srnčí, psí a také lidské. Po splnění tohoto úkolu jsme šli zdolávat lanové překážky. Tento úkol byl pro některé dost náročný, ale nakonec jsme ho všichni zvládli. Moc se nám líbilo také uzlování, vedoucí nám předvedli několik základních uzlů. Našim úkolem bylo naučit se jich co nejvíce. Odpolední program byl také moc zajímavý, učili jsme se pracovat s GPS. Byla to pro nás úplně nová zkušenost. Vyzkoušeli jsme si ulovit „ kešku“, která byla v terénu se 4 hvězdičkami. Keška byla umístěna vysoko v koruně stromu, proto pro ni šla vedoucí. Po večeři nás GPS dovedla také k pokladu, který byl schován v kořenech stromu. Z nalezení jsme měli velkou radost, protože cesta byla dost náročná! Sobotní večer jsme strávili na bowlingu a potom jsme hráli různé společenské hry a na závěr jsme si opět zazpívali.

Nedělní program byl také zajímavý. Ukazovali jsme si krabičku KPZ, někteří ji měli dokonce s sebou. Skládali jsme zajímavé zvířecí pentagramy a na louce jsme hráli hry. Moc se nám líbili hry s padákem. Náš víkend velmi rychle uběhl a před námi bylo vyhodnocení a cesta zpět domů. Všichni obdrželi pamětní listy a šmoulí „placky“. Rodičům v Holešově na nádraží jsme se pochlubili našimi pokřiky a spokojeni a plni dojmů z krásně prožitého víkendu jsme odešli domů. Víkendovka byla super. Úžasné bylo také počasí! Děkujeme pracovníkům hotelu na Trojáku za příjemně prožitý víkend a děkujeme také našim vedoucím za program, který pro nás připravili. Naše Putování se psem v rámci projektu Klíčení se pomalu blíží ke svému konci. Naučili jsme se spoustu nových věcí a získali nové informace. Těšíme se na společné táborové dobrodružství.

Účastníci víkendovky PS. M. Očadlíka Holešov

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie, Klíčení, Víkendovky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.