Pionýři z Holešova si Ledovou Prahu opět moc užili

Letošní celostátní akce Ledová Praha se uskutečnila v termínu 3.2. – 5. 2. 2017. Již tradičně se na tuto akci sjely děti z celé České republiky, z různých pionýrských skupin, domů dětí a škol. Na této akci jsme nechyběli ani my, členové PS M. Očadlíka Holešov.V Praze jsme prožili opět prodloužený víkend plný zajímavostí a nového poznání. V pátek jsme navštívili Senát a vydali jsme se na večerní plavbu po Vltavě. Prošli jsme se po Karlově mostě a navštívili muzeum Bedřicha Smetany. Den jsme ukončili noční procházkou na Pražský hrad. Zážitkem pro nás bylo, že jsme se ten den stali posledními návštěvníky hradu, za kterými se zamkla brána. Sobotní den jsme zahájili návštěvou muzea Strašidel a pražských pověstí, potom jsme vyjeli lanovkou na Petřín, zajímavá pro nás byla také expozice Retro v nové budově Národního muzea. Sobotní večer jsme již tradičně strávili v Kongresovém centru na jubilejním dvacátém koncertu Děti dětem. Koncert se nám opět velmi líbil, vystoupili v něm různé soubory a jednotlivci, kteří byli úspěšní v rámci pionýrského Sedmikvítku. Měli jsme radost, že mezi nimi byli také kroužky z Holešova, Sundance a Společenský tanec.

Na závěr koncertu vystoupila zpěvačka Heidi Janků, která všechny zvedla z útulných křesel, a celý sál při jejich písničkách tančil a tleskal. Při poslední písničce bylo úplně plné pódium dětí, které vytvořily Heidi krásné „křoví“. V neděli nás čekalo nejdříve balení a úklid, a hned potom jsme se z ubytování vydali na Barrandov, kde jsme si prohlédli expozici výstavy Anděl Páně 2. Navštívili jsme také kostymérnu, ve které jsme si mohli vyzkoušet různé klobouky a doplňky, to se nám opravdu moc líbilo. Potom jsme v rámci areálu Barrandova zavítali také do budovy televize Nova, kde jsme se společně vyfotili. Z Barrandova jsme už odjížděli zpět domů. Čekalo nás jen krátké zastavení na oběd v Průhonicích. Ledová Praha se nám opět velmi líbila, poznali jsme spoustu nových míst a prožili společně mnoho nových zážitků. Děkujeme všem dospělákům za přípravu programu. Děkujeme také organizátorům za možnost zúčastnit se tak skvělé akce. Už teď se těšíme na Ledovou Prahu 2018.

Fotografie naleznete zde: http://tymy-centrum.rajce.idnes.cz/Ledova_Praha_2017/

Příspěvek byl publikován v rubrice Víkendovky, Výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.