Pionýři z Holešova si Ledovou Prahu řádně užili

Ledová Praha 201431.1-2.2. 2014 jsme se zúčastnili akce ledová Praha, jejíž součástí bylo i finálové kolo porty. Vše začalo v pátek ráno, když jsme zhruba o půl deváté vyjeli z mrazivého Holešova. Cesta byla poklidná, příjemně doprovázena kytarami a zpěvem dětí, které si testovaly hlasivky na Portu. Po zhruba 4,5 hodinách jsme plní očekávání dorazili do Prahy. Ubytování bylo příjemné a to na místní základní škole Antonína Čermáka. Rychle jsme vyložili věci z autobusu a ihned se vydali do centra Prahy za novým poznáním a dobrodružstvím. První zastávkou pro nás byla Židovská synagoga a prohlídka starého židovského hřbitova. Zajímavá byla také prohlídka Národní knihovny, kde jsme viděli ojedinělý kruhovitý útvar sestaven z knih, údajně největší na světě a nikde jinde jej nenajdeme. V knihovně jsme se setkali také s naší známou herečkou a „dabérkou“ paní Evou Miláčkovou. Poté jsme se přemístili do Bohnic do areálu psychiatrické léčebny, kde se v divadle Za plotem konalo finále Dětské porty a Melodie. Za Holešov usilovalo o vítězství duo Píkr, skupina dětí Kamarádi a dále Veronika Nováková, Karolína Vaclachová, Ester Dvořáková, Michal Novák a David Kozák. Druhý den jsme se věnovali návštěvám různých muzeí. Byli jsme v nové budově Národního muzea, v Muzeu policie ČR a navštívili jsme také Muzeum Antonína Dvořáka. Velmi nás překvapilo, potěšilo, ale zároveň i zamrzelo zjištění, že jsme jedna z opravdu velmi malého množství českých skupin, kteří toto divadlo navštívili. Bylo nám řečeno, že obvykle toto místo navštěvují Japonci a Tasmánci. Je vcelku podivuhodné a téměř k nevíře, že takového hudebního velikána uznávají více Američané než Češi.
Po setmění jsme se dostavili do Kongresového centra na koncert Děti dětem. Hvězdami večera byly skupina malých tanečníků z Holešova tančících společenské tance stylu Chacha, z Kroměříže výbornou kytaristku a zpěvačku Nicole McEvoy a jako hřeb večera vystoupila skupina Hamleti s frontonem skupiny Alešem Hámou. Tímto skončil druhý den skvělého zájezdu a čekal nás poslední, v kterém jsme se projeli lodí po Vltavě. Při plavbě nám bylo umožněno zaposlouchat se do sametových tónů Vltavy od Bedřicha Smetany. Po již tradiční fotce před Sv. Václavem na Václavském náměstí jsme se metrem linkou A vydali směr autobus. Cesta nám uběhla rychle s kytarami.
V závěru bych jen řekl, že to byl nezapomenutelný výlet plný poznání kultury hlavního města, poznání nových přátel, plný nástrah a hlavně plný krásných zážitků.

Břeťa Kydala, člen PS M. Očadlíka, Holešov

Příspěvek byl publikován v rubrice Víkendovky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.