VŠETULSKÉ DOSTAVNÍK MĚL TENTOKRÁT MEZINÁRODNÍ ÚČAST

PS Mirko Očadlíka Holešov ve spolupráci s SVČ TYMY Holešov uspořádali dne 5. 11. 2022 již 14. ročník oblastního kola Dětské porty a Melodie.

Tato pěvecká soutěž již tradičně nese název „Všetulské dostavník“. Jde o soutěžní přehlídku interpretační i autorské tvorby jednotlivců a skupin orientovaných do různých hudebních žánrů a věkových kategorií. Soutěž je postupová a účastníci mohou postoupit do republikového finále. Tato soutěž je součástí Pionýrského Sedmikvítku, který vyhlašuje Česká rada Pionýra. Pokračování textu VŠETULSKÉ DOSTAVNÍK MĚL TENTOKRÁT MEZINÁRODNÍ ÚČAST

Darujme kroužky dětem

Vážení rodiče,

posíláme vám nabídku zapojení do projektu

Darujme kroužky dětem

Pomoc je určena rodičům, kteří pobírají přídavky na děti.

Jednoduchým přihlášením do projektu získáte dvě tisícikorunové poukázky, které můžete využít na úhradu aktivit Pionýra, ale i na úhradu zápisného do kroužků DDM nebo ZUŠ. Každou poukázku můžete uplatnit u jiného provozovatele. Pokračování textu Darujme kroužky dětem

Pionýři hráli deskovky se seniory

Členové PS M. Očadlíka již dlouhodobě spolupracují se seniory v našem městě.

Děti dochází do CPS při různých příležitostech, navštěvují také klub seniorů a pořádáme také různé akce a setkání s našimi babičkami a dědečky.

Jedno takové setkání se uskutečnilo ve středu 26. října. Děti připravily pro seniory zajímavé dopoledne plné povídání, písniček a také deskových her. Pokračování textu Pionýři hráli deskovky se seniory

Vyčisti les

Proč jsme se připojili k IV. ročníku soutěže Vyčisti les (stránka soutěže: vycistiles.cz)

Naše pionýrská skupina PS M. Očadlíka Holešov má táborovou základnu v hostýnských horách. Všude kolem tábora jsou lesy, které se v posledních letech díky kůrovci hodně změnily. Do lesa rádi vyrážíme také na různé víkendovky a oddílové akce. Les je pro nás velkou inspirací a také nejlepší učebnou. Velmi nás mrzí, když při našich výpravách do lesa nacházíme poničené stromy a také množství odpadků po lidech. Pokračování textu Vyčisti les

Pionýři uspořádali florbalový turnaj

V neděli 22. května se konal florbalový turnaj pro amatéry, který pořádala PS M. Očadlíka Holešov. Turnaj se uskutečnil v tělocvičně SVČ TYMY. Sjela se zde družstva z Luhačovic, Mysločovic a nechyběli ani naši místní. Po krátkém rozehrání si týmy nastoupily, dozvěděly se všechny organizační informace, a byl jim představen hlavní rozhodčí tohoto turnaje – pan Tomáš Kačor.
Pokračování textu Pionýři uspořádali florbalový turnaj

Kamarádi obhájili na celostátní portě 1. místo

21. května 2022 se konalo v Kroměříži celostátní finále pěvecké a hudební soutěže – dětská Porta 2022. Organizátorem této celostátní akce byla Olomoucko – zlínská krajská rada Pionýra. Celostátní finále provázelo nádherné slunečné počasí. Akce se uskutečnila v areálu Starého pivovaru v centru Kroměříže.
Pokračování textu Kamarádi obhájili na celostátní portě 1. místo

Pionýři z Holešova se aktivně zapojili do „Květinkového dne“

Český den proti rakovině – květinkový den se letos konal 11. května. Jednalo se již o 26. ročník celonárodní květinkové sbírky, který organizuje Liga proti rakovině. Také v letošním roce se do sbírky zapojila PS M. Očadlíka v Holešově. Členové PS nabízeli kytičky v ulicích Holešova, a kromě toho jsme i letos oslovili některé obchodníky, kteří nám ochotně tuto sbírku podpořili – např. manželé Koneční – Zdravá výživa Holešov a Bystřice pod Hostýnem, Jana Hejníková – spodní prádlo, kytičky se také prodávaly v SVČ TYMY. Pokračování textu Pionýři z Holešova se aktivně zapojili do „Květinkového dne“