Všetulské dotazník 2023 měl opět mezinárodní účast

PS Mirko Očadlíka Holešov ve spolupráci s SVČ TYMY Holešov uspořádali v sobotu 4. 11. 2023  již 14. ročník oblastního kola Dětské Porty a Melodie. Tato pěvecká soutěž pro naši oblast nese název „Všetulské dostavník“. Jde o soutěžní přehlídku interpretační i autorské tvorby jednotlivců a skupin orientovaných do různých hudebních žánrů a věkových kategorií. Soutěž je postupová a účastníci mohou postoupit do republikového finále. Tato soutěž je součástí Pionýrského Sedmikvítku, který vyhlašuje Česká rada Pionýra.

V letošním roce se našeho oblastního kola podruhé zúčastnili také zpěváci ze Slovenska z našeho partnerského města Povážská Bystrica ze ZUŠ Stella. Tímto získala naše soutěž mezinárodní rozměr. Oblastní kolo svým uvítáním zahájila ředitelka SVČ paní Jarmila Vaclachová.  Poté následovala úvodní znělka a nástup maskota „PSA“. Moderovala Jana Štěpánová – členka org. štábu celorepublikového kola, které se koná v Kroměříži. Porota měla velmi složitou úlohu vybrat mezi zúčastněnými zpěváky ty, kteří postoupí do celostátního finále. V porotě zasedli odborníci na slovo vzatí:

Zuzana Kantorová – pedagog, členka pěveckého sboru Národního divadla v Brně,

Mirek Řeha – dlouholetý hudebník a učitel zpěvu a Ludmila Bendová- zpěvačka, pedagožka.

Oblastní kolo této pěvecké soutěže je společné pro kategorie Dětské Porty i Melodie. Dětská Porta byla zahájena v roce 1991 a postupně se k ní přidala také kategorie Melodie. Porota vybírala postupující do obou těchto celostátních republikových kol. Finále Melodie se bude konat příští rok v Českých Budějovicích a finále Dětské Porty se uskuteční v Kroměříži.

Oblastního kola se zúčastnilo celkem 33 mladých zpěváků, kteří soutěžili v několika kategoriích. V rámci Porty získali od poroty postup do finále táborový oddíl Kamarádi PS M. Očadlíka Holešov, dále Nela Špilová, Vanesa Korenačková, Marie Matějčková a  skupina Grilmeni. V Melodii postupují do celostátního finále v Českých Budějovicích  Terezie Slavíková, Laura Nižníková, Vanessa Mišútová, Alexandra Bahulová, Anežka Kabátová a  Musical Fever. Pamětní listy, diplomy a dárky všem účinkujícím zpěvákům předala porota. Také diváci hlasovali a v diváckém hlasování zvítězila za jednotlivce Vanesa Korenačková a za skupiny Musical Fever. Pro soutěžící bylo připraveno také překvapení, před závěrečným hodnocením vystoupili Bubeníci Rytmus pro život, kteří do svého programu vtáhli soutěžící děti a mládež i přihlížející diváky. Po ukončení soutěže měli možnost mladí zpěváci získat cenné rady od přítomných porotců. Většina z nich toho také využila!

Děkujeme všem členům poroty za jejich ochotu a profesionální přístup. Děkujeme také všem soutěžícím, porotě, organizátorům, moderátorce a hostům. Všem postupujícím do republikového finále Dětské porty a Melodie držíme palce. Velký dík si zaslouží také všichni partneři a sponzoři Zlínský kraj, město Holešov, MŠMT, SVČ – TYMY, Vladan Daněk, Olomoucko-Zlínská KR Pionýra, Ústředí Pionýra a Petr Šiška.

Těšíme se na další setkání s mladými pěveckými talenty.

Jarmila Vaclachová