Holešovští Pionýři poznávali zajímavá našeho kraje

0

Autor: Mirda | Kategorie: Výlety | Vytvořeno 31-07-2019

Již několik let PS M.Očadlíka Holešov nabízí kromě pobytového a příměstského tábora také prázdninové výlety, kterých se můžou zúčastnit jak členové PO, tak také ostatní děti. Tyto výlety jsou u dětí i rodičů velmi oblíbené.

V červenci letošního roku se podařily uskutečnit čtyři výlety na zajímavá místa.

»

Veselé prázdniny s Janou a Kájou

0

Autor: Mirda | Kategorie: Výlety | Vytvořeno 10-08-2018

V týdnu od 30.7.-3.8.2018 proběhl příměstský pionýrský tábor s názvem Veselé prázdniny s Janou a Kájou. Tento příměstský tábor byl uskutečněn pro členy pionýrské skupiny M. Očadlíka Holešov, pro jejich rodiče a širokou veřejnost.

V rámci týdne jsme naštívili spoustu zajímavých míst a hodně jsme se toho dozvěděli. Na některé výlety jsme se rozdělili na polovinu.

Navštívili jsme v rámci výletů krásné a historické město Kroměříž, kde jsme se setklai s dalšími kamarády z táborů a akcí. Navštívili jsme také svatý Hostýn, na které se nám moc líbilo. Mezi výlety patřilo také město Rožnov pod Radhoštěm, kde jsme si prohlédli krásný místní skanzen a přimněli jsme si dřívější dobu. Mezi další výlety patřila prohlídka Zlína, zlínského „mrakodrapu“ a také oblíbené laser games, které se všem moc líbily! Dalším velmi zajímavým výletem byly Luhačovice, kde jsme se prošli po krásné kolonádě a nesměly chybět ni pravé lázeňské oplatky.

»

Pionýři z Holešova procestovali Zlínský kraj

0

Autor: Mirda | Kategorie: Výlety | Vytvořeno 10-08-2018

Pionýrská skupina Dr. Mirko Očadlíka nabídla letos již po třetí svým členům, ale také jejich kamarádům a široké veřejnosti různé zajímavé výlety a aktivity v klubovně.

Prázdninové výlety jsme s pionýrem zahájili již tradičně výletem na Sv. Hostýn. Sešli jsme se opět na vlakovém nádraží, odkud jsme společně vyrazili vlakem do Bystřice pod Hostýnem, ze které jsme dále pokračovali autobusem na poutní místo Hostýn. Navštívili jsme baziliku, rozhlednu a nechyběly ani nákupy ve stáncích. Po prohlídce jsme se vydali lesem zpět do Bystřice. Cestou jsme hráli zábavné hry a s dobrou náladou jsme došli do města. Výlet jsme zakončili výbornou zmrzlinou.

»

Výlet do Rožnova – 17. 7. 2017

0

Autor: Mirda | Kategorie: Výlety | Vytvořeno 25-07-2017

V Rožnově jsme navštívili místní skanzen. Zakoupili jsme si lístky na Valašskou dědinu a vyrazili zkoumat tamější prostředí. Procházeli jsme všechny chaloupky a domečky a zjišťovali, jak chudě se žilo. Jurkovičovu rozhlednu jsme nemohli vynechat. Vyšli jsme všechny schody této nádherné rozhledny a kochali se okolím. Po vyčerpávající procházce skanzem jsme si koupili suvenýry a vrátili se vlakem zpět domů. »

Výlet do Luhačovic – 13. 7. 2017

0

Autor: Mirda | Kategorie: Výlety | Vytvořeno 25-07-2017

Na výlet do Luhačovic jsme se už dlouho těšili. Sešli jsme se ráno na nádraží a s nadšením jsme se vydali do lázeňského města. Zakoupili jsme si horké oplatky a nasávali lázeňskou atmosféru. Ochutnali jsme také lázeňské prameny a šli se projít na nedalekou přehradu. Byli jsme unešení z okolní přírody. Poté, co jsme se vrátili zpět do centra lázní, jsme nakoupili lázeňské oplatky našim blízkým, načepovali léčivou vincentku a vydali se zpět domů. Výlet do Luhačovic jsme si všichni moc užili a už teď se těšíme, až se tady spolu zase za rok setkáme.

»

Výlet do Kroměříže – 10. 7. 2017

0

Autor: Mirda | Kategorie: Výlety | Vytvořeno 25-07-2017

S pionýrskou skupinou Mirko očadlíka jsme se vydali na výlet do krásné Kroměříže. Nejdříve jsme navštívili květnou zahradu. Prošli jsme si krásná zákoutí a užili si spoustu legrace. V bludišti jsme se společně našli a zamířili do podzámecké zahrady. Občerstvili jsme se a poté se šli podívat do místní malé podzámecké zoo. Vše důležité jsme zaznamenali na naše fotoaparáty a vydali se zpět domů.

»

Výletem na Hostýn jsme zahájili prázdniny

0

Autor: Mirda | Kategorie: Výlety | Vytvořeno 14-07-2017

Dne 3. července zahájila Pionýrská skupina Mirko Očadlíka prázdniny výletem na poutní místo sv. Hostýn. Ráno jsme se v hojném počtu sešli na Holešovském nádraží, kde jsme se díky zpoždění vlaku seznámili. Po zdárné cestě vlakem a autobusem jsme konečně dorazili na Hostýn. Naše první zastávka byla v kostele, kde jsme se mohli pokochat krásou místních nástěnných maleb. Zastihli jsme i mši, při které jsme se zaposlouchali do líbivých zvuků varhan. Poté jsme se vydali krátkou poutní cestou při které jsme hráli zábavné hry. Stánku s drobnými suvenýry bylo na Hostýně opravdu mnoho, a proto jsme si dali rozchod, při kterém si každý mohl koupit co se mu líbilo. »

Pionýři z Holešova si Ledovou Prahu opět moc užili

0

Autor: Mirda | Kategorie: Víkendovky, Výlety | Vytvořeno 01-03-2017

Letošní celostátní akce Ledová Praha se uskutečnila v termínu 3.2. – 5. 2. 2017. Již tradičně se na tuto akci sjely děti z celé České republiky, z různých pionýrských skupin, domů dětí a škol. Na této akci jsme nechyběli ani my, členové PS M. Očadlíka Holešov.V Praze jsme prožili opět prodloužený víkend plný zajímavostí a nového poznání. V pátek jsme navštívili Senát a vydali jsme se na večerní plavbu po Vltavě. Prošli jsme se po Karlově mostě a navštívili muzeum Bedřicha Smetany. Den jsme ukončili noční procházkou na Pražský hrad. Zážitkem pro nás bylo, že jsme se ten den stali posledními návštěvníky hradu, za kterými se zamkla brána. Sobotní den jsme zahájili návštěvou muzea Strašidel a pražských pověstí, potom jsme vyjeli lanovkou na Petřín, zajímavá pro nás byla také expozice Retro v nové budově Národního muzea. Sobotní večer jsme již tradičně strávili v Kongresovém centru na jubilejním dvacátém koncertu Děti dětem. Koncert se nám opět velmi líbil, vystoupili v něm různé soubory a jednotlivci, kteří byli úspěšní v rámci pionýrského Sedmikvítku. Měli jsme radost, že mezi nimi byli také kroužky z Holešova, Sundance a Společenský ta­nec. »

Hostýn 2016

0

Autor: Mirda | Kategorie: Galerie, Výlety | Vytvořeno 16-08-2016

Hostýn 2016

Naším posledním výletem byl výlet na poutní místo Sv. Hostýn. Za krásného počasí jsme ráno vyjeli vlakem do Bystřice pod Hostýnem odkud jsem se nechali vyvést na Hostýn. Navštívili jsme zdejší baziliku, obešli jsme si krátkou křížovou cestu a také navštívili stánky se suvenýry. Děti koupili perníčky domů a se suvenýrem nezapomněli ani na sebe. Poté jsme se vydali pěšky do Bystřice pod Hostýnem. V lese jsme hráli různé hry a s dobrou náladou jsme došli až na vlakové nádraží. Vlakem jsme se vrátili zpět do Holešova. Výlet jsme si všichni moc užili.
 »

Kroměříž 2016

0

Autor: Mirda | Kategorie: Galerie, Výlety | Vytvořeno 16-08-2016

Kroměříž 2016

Mezi naše výlety nesměl chybět ani výlet do Kroměříže. Za slunného počasí jsme navštívili květnou a podzámeckou zahradu. V květné zahradě jsme se vydováděli ve složitých labyrintech, kde jsme se naštěstí zase všichni našli. Obdivovali jsme také krásné upravené květinové záhony. Po prohlídce jsme se šli všichni zchladit točenou Italskou zmrzlinou. Dále jsme pokračovali v prohlídce podzámecké zahrady. Všem se líbili zvířata, které jsme měli také možnost shlédnout. Děti si fotily pávy, daňky, paviány a králíčky. V odpoledních hodinách jsme se vrátili zpět domů. Podl e nadšení dětí mohu posoudit, že se nám výlet vydařil.

»