Pionýři v Holešově i v nouzové stavu nezahálí


Dospěláci z PS M.Očadlíka Holešov se zapojili došití roušek, které předáváme na městskou policii. Tyto roušky jsou určeny potřebným v našem městě, ale také v širokém okolí. Po dohodě se starostou našeho města jsme poskytli klubovnu ve Smetanových sadech, kde se 2× týdně schází děti pracovnic Centra pro seniory. Dětem se tu věnujeme a pomáháme jim s vypracováním domácích úkolů, s opakováním učiva a také zbývá chvilka na nějakou hru. Další  pomocí do které se zapojili vedoucí PS M.Očadlíka je nákup pro seniory, v současné době se staráme o 3 seniory, kteří se na nás dle svých potřeb obrací.

Pionýrská skupina těsně před vyhlášením nouzového stavu ještě zvládla instalovat výstavu výtvarných a rukodělných prací v rámci pionýrského Sedmikvítku. Děkujeme všem, kteří do republikového finále své práce zaslali.

Děkuji všem, kteří se do těchto aktivit zapojili, moc si jakékoliv pomoci vážím.

Jarmila Vaclachová


Jeden komentář: “Pionýři v Holešově i v nouzové stavu nezahálí”

  1. […] Pionýři po celé republice šijí a roznášejí roušky, pomáhají s nákupy seniorům. V mnoha případech se zapojili do pomoci obcím a městům, s tím, s čím je právě potřeba. http://www.adam.cz/…s-casem.html • PS Údolí Slunce Hamry na Sázavou šije roušky a pravidelně nakupuje seniorům. • PS Paskov roznáší do všech schránek ve městě, šije roušky a roznáší je potřebným – především seniorům. • PS Zborovice šije roušky ve velkém. Nejdříve z toho, co bylo po ruce a teď z pionýrské látky, kterou jim věnovalo ústředí Pionýra. • PS Hrádek se zapojila šití roušek, pomáhá s nákupem a donáškou pro seniory. Poskytuje seniorům psychickou podporu po telefonu. • PS M. Očadlíka Holešov se zapojila mimo jiné do šití roušek, které předává na městskou policii. http://www.holesov.pionyr.cz/…oveho-stavu/ […]

Napsat komentář