Holešovští pionýři vzpomínali na „Mušketýrské dobrodružství“

0

Autor: Mirda | Kategorie: Různé, Víkendovky | Vytvořeno 08-09-2020

Letošní prázdniny rychle uběhly a nám zůstaly krásné vzpomínky na společně prožité chvíle na táboře. Kromě vzpomínek jsme se toho také hodně naučili a poznali jsme nové kamarády. Tak jako každá rok i letos v září se uskutečnilo potáborové setkání dětí a vedoucích tábora- Muketýři. Setkání se uskutečnilo 4. až 5. září. Tohoto setkání se zúčastnila většina táborníků a vedoucích.

»

Holešovští Pionýři poznali Prahu i z ptačí perspektivy

0

Autor: Mirda | Kategorie: Víkendovky | Vytvořeno 08-04-2020

Letošní celostátní akce Ledová Praha se uskutečnila v termínu  31.1. – 2. 2. 2020.

Tato akce má již více než 20 – ti letou tradici a je určena dětem nejen z pionýrských skupin, ale také dalších spolků, škol, středisek volného času, atd…

Na této akci jsme letos nechyběli ani my, členové PS M. Očadlíka Holešov.

V Praze jsme prožili opět prodloužený víkend plný zajímavých setkání, návštěv muzeí a výstav.

»

Holešovští Pionýři vzpomínali na „Putování za Kelty“

0

Autor: Mirda | Kategorie: Galerie, Víkendovky | Vytvořeno 23-09-2019

Letošní prázdniny rychle uběhly a nám zůstaly pouze krásné vzpomínky na společně prožité chvíle na táboře. Kromě vzpomínek jsme se toho také hodně naučili a poznali jsme nové kamarády. Tak jako každý rok i letos v září se uskutečnilo potáborové setkání dětí a vedoucích tábora – Výprava za Kelty. Setkání se uskutečnilo 6. až 7. září. Tohoto setkání se zúčastnila většina táborníků i vedoucích. Nejdříve jsme nad fotografiemi a kronikou vzpomínali na různé táborové zážitky. Vyzkoušeli jsme si také nástup, zakřičeli pokřiky a zazpívali táborovou hymnu. Nechybělo také posezení u táboráku s opékáním špekáčků. V tělocvičně jsme si pak zahráli naše oblíbené hry a také jsme si trochu potrénovali hru „Ringo“.
 »

Jarní pionýrská víkendovka na Trojáku

0

Autor: Mirda | Kategorie: Víkendovky | Vytvořeno 13-06-2018

Pionýři z Holešova zahájili jarní víkendovku v pátek 4. května v Holešově, kde jsme se hlavně připravovali na celostátní kolo Dětské Porty. V sobou jsme se přesunuli autobusem na Troják kde víkendovka pokračovala. Tady jsme prožili pěkné jarní dny zalité sluníčkem, ale provázené silným větrem. Na víkendovce jsme se toho hodně naučili a spoustu věcí jsme si zopakovali. V programu nechyběly turistické dovednosti, vázaní uzlů, práce s buzolou, příprava ohniště, poznávání jarní přírody atd. . Čas jsme věnovali také našemu oblíbenému ringu. »

Táborníci vzpomínali na Robinsonův ostrov

0

Autor: Mirda | Kategorie: Víkendovky | Vytvořeno 26-09-2017

Prázdniny jsou již minulostí a nám zůstali pouze krásné vzpomínky na společně prožité chvíle na táboře. 8. a 9. září se uskutečnilo setkání dětí a pracovníků tábora „Robinsonův ostrov“, na kterém jsme si připomněli společně prožité okamžiky. Setkání se zúčastnila většina táborníků i vedoucích. Společně jsme si také zazpívali oblíbené táborové písničky, zopakovali pokřiky, prohlédli jsme si fotografie, poseděli nad táborovou kronikou a nechyběl také táborák s opékáním špekáčků. Děti i vedoucí vzpomínali na různé táborové historky, které se jim přihodili. Při tomto vzpomínání jsme zažili spoustu legrace. Vzhledem k tomu, že naše setkání bylo přes noc, tak zbyl čas také na hry a sportování. Zahráli jsme si naše oblíbené táborové hry a také deskovky.  

»

RESET 2017 opět v Ostravě

0

Autor: Mirda | Kategorie: Víkendovky | Vytvořeno 25-06-2017

Republikové setkání pionýrských oddílů se v letošním roce konalo v Ostravě na Landeku v termínu 9. – 11. června 2017. Do Ostravy jsme se moc těšili, protože jsme chtěli toto město blíže poznat a také si užít aktivity, které pro nás RESET připravil. Součástí tohoto celostátního setkání bylo letos poprvé finále Dětské Porty, které ho jsme se také my, členové oddílu Kamarádi, zúčastnili. Po příjezdu v pátek nás čekal důležitý úkol postavit si stany a ubytovat se. Nakonec se nám tento důležitý úkol podařil a naše tábořiště bylo vybudováno. Večer proběhlo slavnostní zahájení, které bylo velmi zajímavé. »

Jarní pionýrská víkendovka na Čecheru se vydařila

0

Autor: Mirda | Kategorie: Víkendovky | Vytvořeno 11-05-2017

Pionýři z Holešova vyrazili 29. dubna na svoji jarní víkendovku na Rusavu na Čecher. Tady jsme prožili pěkné jarní dny zalité sluníčkem, i když to ještě den předem tak vůbec nevypadalo! Na víkendovce jsme se toho hodně naučili a spoustu věcí jsme si zopakovali. V programu nechyběly turistické dovednosti, vázaní uzlů, práce s buzolou, příprava ohniště, poznávání jarní přírody atd. . Čas jsme věnovali také ringu a našim oblíbeným hrám s padákem. V sobotu večer jsme si sami připravili večeři. Jako předkrm jsme si opekli špekáčky a druhý chod byl výborný kotlíkový guláš, na jehož přípravě jsme se všichni podíleli.  V neděli jsme si zahráli několik zajímavých venkovních her a nechybělo ani naše oblíbené ringo. Věnovali jsme se také našim starým známým kozenkám, které se na Čecheru volně pásly. Měli jsme radost, že jsme je mohli nejen nakrmit, ale také pohladit. »

Pionýři z Holešova si Ledovou Prahu opět moc užili

0

Autor: Mirda | Kategorie: Víkendovky, Výlety | Vytvořeno 01-03-2017

Letošní celostátní akce Ledová Praha se uskutečnila v termínu 3.2. – 5. 2. 2017. Již tradičně se na tuto akci sjely děti z celé České republiky, z různých pionýrských skupin, domů dětí a škol. Na této akci jsme nechyběli ani my, členové PS M. Očadlíka Holešov.V Praze jsme prožili opět prodloužený víkend plný zajímavostí a nového poznání. V pátek jsme navštívili Senát a vydali jsme se na večerní plavbu po Vltavě. Prošli jsme se po Karlově mostě a navštívili muzeum Bedřicha Smetany. Den jsme ukončili noční procházkou na Pražský hrad. Zážitkem pro nás bylo, že jsme se ten den stali posledními návštěvníky hradu, za kterými se zamkla brána. Sobotní den jsme zahájili návštěvou muzea Strašidel a pražských pověstí, potom jsme vyjeli lanovkou na Petřín, zajímavá pro nás byla také expozice Retro v nové budově Národního muzea. Sobotní večer jsme již tradičně strávili v Kongresovém centru na jubilejním dvacátém koncertu Děti dětem. Koncert se nám opět velmi líbil, vystoupili v něm různé soubory a jednotlivci, kteří byli úspěšní v rámci pionýrského Sedmikvítku. Měli jsme radost, že mezi nimi byli také kroužky z Holešova, Sundance a Společenský ta­nec. »

Podzimní víkendovka holešovských pionýrů na Trojáku se vydařila

0

Autor: Mirda | Kategorie: Víkendovky | Vytvořeno 01-11-2016

Podzimní víkendovka 2016

Pionýři z Holešova vyrazili 15. října na svoji podzimní víkendovku na Troják. Prožili jsme společně krásné podzimní dny, sobota byla zalitá sluníčkem a v neděli bylo typické podzimní sychravé počasí, ale to nám vůbec nevadilo. Víkendovka byla plná legrace, zábavy, ale také dobrodružství. Kromě toho, jsme se také mnohému naučili a spoustu věcí zopakovali. V programu nechyběly turistické dovednosti, vázaní uzlů, práce s buzolou, poznávání podzimní přírody a jiné. Část programu jsme věnovali také ringu a venkovním hrám. V sobotu jsme se vydali na rozhlednu Maruška, odkud byl nádherný výhled do širokého okolí. U Marušky jsme také provedli úklid v rámci projektu „72 hodin“. Sobotní večer jsme prožili na bowlingu, kde jsme uspořádali turnaj dvou týmů.

»

Jarní víkendovka holešovských pionýrů v přírodě a s kozami

0

Autor: Mirda | Kategorie: Galerie, Víkendovky | Vytvořeno 30-04-2016

Jarní víkendovka - duben 2016

Pionýři z Holešova vyrazili 16. dubna na svoji jarní víkendovku na Rusavu. Naším přechodným domovem se stala na dva dny koliba na Čecheru. Prožili jsme zde společně krásné jarní dny zalité sluníčkem, plné dobrodružství, legrace a zábavy. Kromě toho, jsme se také mnohému naučili a spoustu věcí zopakovali. V programu nechyběly turistické dovednosti, vázaní uzlů, práce s buzolou, příprava ohniště, poznávání jarní přírody atd. . Čas jsme věnovali také ringu a našim oblíbeným hrám s padákem. »