Dětská Porta a Melodie 2015

Detska porta 2015

Holešovské oblastní kolo pěvecké soutěže „Dětská porta a Melodie 2015“ zná své vítěze

PS Mirko Očadlíka, Olomoucko – Zlínská KRP ve spolupráci s SVČ – TYMY uspořádali dne 11. 2015 již 7. ročník oblastního kola Dětské porty a Melodie 2015 – „Všetulské dostavník“. Jde o soutěžní přehlídku interpretační i autorské tvorby jednotlivců a skupin orientovaných do různých hudebních žánrů ve věkových kategoriích do 26 let. Soutěž je postupová a účastníci mohou postoupit do republikového finále v Praze. Tato soutěž je součástí Pionýrského Sedmikvítku, který vyhlašuje Česká rada Pionýra.

Do soutěže se přihlásilo celkem 28 soutěžících, z toho dvě dua, jedno trio a pionýrský oddíl Kamarádi. Soutěžící byli rozděleni do pěti kategorií.

V kategorii Jednotlivci A zvítězila nejmladší účastnice soutěže Marie Matějčková a Lenka Vaculíková, které postoupily do státního kola v Praze. Druhé místo získala Anna Matějčková a třetí Daniela Navrátilová.

V kategorii Jednotlivci B se porotě nejvíce líbila Aneta Měsícová, Veronika Nováková a Nikol Nováková. Všechny tři zpěvačky postupují do pražského finále.

V kategorii Jednotlivci C se na třetím místě umístila Marika Hendrychová, na druhém místě byl Břetislav Kydala a první místo obsadily dívky Karolína Vaclachová a Veronika Ivánková, které zvítězily i v kategorii Dua a kapely a postoupily do státního kola. Postupový list dostalo také duo sourozenců Valáškových „Last Minute“ a trio „Nemá název“.

Porota ocenila vystoupení skupiny Kamarádi z PS Očadlíka a také oni byli vysláni do celostátního kola. Všechny výkony hodnotila odborná porota ve složení Anna Pitrová, Markéta Sklenářová, Mirek Řeha, Eduard Popelka a Jiří Lošťák.

V divácké soutěži vyhrálo Duo Danča a Natka (Daniela Navrátilová a Natálie Haková). Celou soutěž moderovala Anna Matějčková a Luboš Hruban. O zvuk se postaral Dale Williams, profesionální zpěvák z Walesu, který nakonec i zazpíval. Od všech přítomných soutěžících a diváků sklidil velký potlesk. V rámci Dětské Porty a Melodie vystoupil také jako host kouzelník Mág Radekr, který potěšil přítomné soutěžící i diváky svým kouzelnickým uměním. O přestávkách, ve kterých se radila porota, vytvořili příjemnou atmosféru někteří soutěžící a sálem zněly různé známé písničky s kytarovým doprovodem.

Děkujeme všem soutěžícím, porotě, organizátorům, moderátorům a hostům. Děkujeme také firmě Raab computer za sponzorské dary. Všem postupujícím do republikového finále Dětské porty a Melodie 2015 držíme palce.

Mgr. Jarmila Vaclachová

Více fotek najdete tady: http://tymy-centrum…./Detska_Porta_a_Melodie_2015/

Autor: Mirda

Jsem administrátor tohoto webu
Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář