Pionýrský Sedmikvítek v oblasti výtvarné „rozkvetl“ i letos v nouzovém stavu

Pionýrský Sedmikvítek každoročně vyhlašuje ústředí Pionýra a v rámci Sedmikvítku se pořádá několik zajímavých kulturních akcí a aktivit. Jednou z nich je soutěž ve výtvarném projevu. Soutěž je otevřena nejen pionýrským skupinám, ale také MŠ, ZŠ, SVČ, DDM a podobným organizacím, kde mají kreativně zaměřené dětské skupiny. V mnohých krajích se pořádají krajská a oblastní kola. Republikové finále probíhá již řadu v Holešově. Hlavním organizátorem RF je PS M. Očadlíka Holešov ve spolupráci se SVČ TYMY.

I přes veškeré problémy, které letošní školní rok přinesl díky koronaviru, se nám podařilo i v letošním roce tuto soutěž uskutečnit, za což jsme moc rádi.

Sešlo se přes 300 prací ze 13 pionýrských skupin, škol a školských organizací.

Hodnocení soutěže probíhalo v době nouzového stavu, což byla sice komplikace, ale všichni porotci zvládli tuto situaci na výbornou!

Hodnotili jednotlivě a dodrželi všechna hygienicko – epidemiologická opatření.

Porota byla celkem 7 -mi členná, složená ze samých odborníků – skvělých výtvarníků.

Soutěž se skládá ze tří oborů: dvourozměrné práce (klasické výkresy), trojrozměrné práce (dříve známé pod názvem rukodělky) a keramika. V každém oboru se soutěží v šesti věkových kategoriích.

Nejvíce prací se tradičně sešlo z oblasti výtvarné. V této oblasti měla nejvíce úspěšných prací MŠ Rymice. Keramická tvorba byla tentokrát zastoupena pouze pracemi SVČ TYMY Holešov. V kategorii trojrozměrných prací u poroty bodovala MŠ Sazovice, PS Brodek u Prostějova, PS Čestlice a PS Kopřivnice.

Všem, kteří zaslali své práce do letošního ročníku Sedmikvítku moc děkujeme  a vítězům blahopřejeme.

Výsledková listina a galerie fotek bude na stránkách SVČ TYMY a PS M.Očadlíka.

Věříme, že jakmile se uvolní opatření, tak uspořádáme výstavu, kde si všechny práce budete moci osobně prohlédnout v naší galerii „SKLEP“.

Tato akce byla finančně podpořena z fondu kultury Zlínského kraje.

Vaclachová Jarmila

Výsledková listina: Vysledkova_listina_Sedmikvitek

Autor: Mirda

Jsem administrátor tohoto webu
Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář