35 let pionýrských táborů – Rajnochovice a Podhradní Lhota

0

Autor: Mirda | Kategorie: Různé, Tábory | Vytvořeno: 04-07-2016

Tábor 2016

35 let letos uplynulo od vystavění stanového tábora u Juhyně v Rajnochovicích. Tábor, který začínal s tou nejzákladnější výbavou – stany, hangáry, polní kuchyní, dřevěnými WC, se po šesti letech přestěhoval do Podhradní Lhoty – hlavně proto, že zde získal pozemek, na němž už bylo možno vybudovat pevné zázemí: srub s kuchyní a jídelnou, zastřešenou a tedy využitelnou i pro činnosti děti za nepříznivého počasí. Pak přibyly i umývárny a další vybavení. Provozovatel – Pionýrská skupina Dr. M. Očadlíka – děkuji všem, kdož se na výstavbě, ale hlavně stálé údržbě základny podílejí. Ať už desítkám dobrovolníků,  rodičům dětí, bývalých pracovníků táborů, sponzorům a pochopení Městského úřadu v Holešově za pomoc, bez níž by se základnu nedařilo udržovat.

Tábory se zde konají už několik desítek let (1987 – dodnes) a vystřídaly se zde v mnoha turnusech stovky dětí, vedoucích i instruktorů, kuchařek, správců, účetních a pomocníků. Všem patří obrovský dík.

A je nutno popřát, aby do dalších roků bylo přáním dětí prožít prázdniny s dobrodružstvím, a mnoha zážitky, s onou hvězdnou oblohou nad hlavou, s možností se něco naučit a poznat.

A vedoucím hodně nápadů, pevné nervy a výdrž!

Jarce Vaclachové mnoho díků, že tu táborovou káru po celých 35 let táhne stále dál!

 

Za kruh přátel

Hana Stehlíková

 

 

 

Digg Del.icio.us StumbleUpon Reddit Twitter RSS

Napište komentář

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit.