35 let pionýrských táborů – Rajnochovice a Podhradní Lhota

Tábor 2016

35 let letos uplynulo od vystavění stanového tábora u Juhyně v Rajnochovicích. Tábor, který začínal s tou nejzákladnější výbavou – stany, hangáry, polní kuchyní, dřevěnými WC, se po šesti letech přestěhoval do Podhradní Lhoty – hlavně proto, že zde získal pozemek, na němž už bylo možno vybudovat pevné zázemí: srub s kuchyní a jídelnou, zastřešenou a tedy využitelnou i pro činnosti děti za nepříznivého počasí. Pak přibyly i umývárny a další vybavení. Provozovatel – Pionýrská skupina Dr. M. Očadlíka – děkuji všem, kdož se na výstavbě, ale hlavně stálé údržbě základny podílejí. Ať už desítkám dobrovolníků,  rodičům dětí, bývalých pracovníků táborů, sponzorům a pochopení Městského úřadu v Holešově za pomoc, bez níž by se základnu nedařilo udržovat.

Tábory se zde konají už několik desítek let (1987 – dodnes) a vystřídaly se zde v mnoha turnusech stovky dětí, vedoucích i instruktorů, kuchařek, správců, účetních a pomocníků. Všem patří obrovský dík.

A je nutno popřát, aby do dalších roků bylo přáním dětí prožít prázdniny s dobrodružstvím, a mnoha zážitky, s onou hvězdnou oblohou nad hlavou, s možností se něco naučit a poznat.

A vedoucím hodně nápadů, pevné nervy a výdrž!

A Jarce Vaclachové mnoho díků, že tu táborovou káru po celých 35 let táhne stále dál!

 

Za kruh přátel

Hana Stehlíková

 

 

 

Autor: Mirda

Jsem administrátor tohoto webu
Příspěvek byl publikován v rubrice Různé, Tábory. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář