Krajské kolo Dětské PORTY + MELODIE v Holešově letos již po desáté

PS Mirko Očadlíka, Holešov ve spolupráci s SVČ – TYMY Holešov uspořádali dne 11. 2018 již 10. ročník oblastního kola Dětské porty a Melodie 2018. Tato pěvecká soutěž již tradičně nese název „Všetulské dostavník“. Jde o soutěžní přehlídku interpretační i autorské tvorby jednotlivců a skupin orientovaných do různých hudebních žánrů a věkových kategorií. Soutěž je postupová a účastníci mohou postoupit do republikového finále. Tato soutěž je součástí Pionýrského Sedmikvítku, který vyhlašuje Česká rada Pionýra.

Porota měla velmi složitou úlohu vybrat mezi zúčastněnými zpěváky ty, kteří postoupí do celostátního finále. V porotě zasedli odborníci na slovo vzatí: Patrik Možíš – zpěvák a student konzervatoře v Praze, Mirek Řeha – dlouholetý hudebník, učitel zpěvu, Marie Drkulová – studentka kroměřížské konzervatoře. Pozvání do poroty i letos přijal známý folkový zpěvák Slávek Janoušek, který byl také zároveň předsedou poroty.

Oblastní kolo této pěvecké soutěže je společné pro kategorie Dětské Porty i Melodie. Dětská Porta byla zahájena v roce 1991 a postupně se k ní přidala také kategorie Melodie. Porota vybírala postupující do obou těchto celostátních republikových kol. Finále Melodie se bude konat v lednu v Českých Budějovicích a finále Dětské Porty se uskuteční v červnu v Kroměříži.

Oblastního kola se zúčastnilo celkem 52 mladých zpěváků, kteří soutěžili v několika kategoriích. V rámci Melodie získala od poroty postup do republikového finále Eliška Loučková, Nela Zacharová, Veronika Pospíšilová, Sofie Červenková, Karolína Gogelová, Erika Sedláčková,  Tereza Pekařová, Šárka Měsícová, Matyáš Matějka, Michal Kunst, Lenka Vaculíková a Aneta Měsícová. Postup do finále Melodie si vybojovaly také dětské kapely, které k nám přijely z DDM Matýsek Napajedla – KIDS, ON POINT, OUT OF NOWHERE.V rámci pěvecké soutěže Dětská Porta získal v kategorii jednotlivců do 10ti let postup do celostátního finále  Jakub Balga, dále v kategorii do 15ti let Šimon Balda a dvojice Julie Weigelová a Ladislav Pešák. Do celostátního finále postoupil také pionýrský oddíl Kamarádi, PS M. Očadlíka Holešov. Pamětní listy a dárky všem účinkujícím a diplomy společně s postupovými listy vítězům předávala společně s členy poroty místopředsedkyně České rady Pionýra Darina Zdráhalová. V průběhu soutěže přišel zpěváky povzbudit také starosta města Holešova pan Rudolf Seifert.

Celou soutěž moderoval Vlasťa Macík a o zvuk se postaral Mirek a Radim Olšákovi. Soutěžícím se také představili s krátkým vystoupením porotci. Nejdříve zazpíval Patrik Možíš – ukázku z muzikálu Baron Prášil, a na závěr vystoupil se svými písničkami Slávek Janoušek. Děkujeme všem členům poroty za jejich ochotu a profesionální přístup.

Děkujeme také všem soutěžícím, porotě, organizátorům, moderátorovi a hostům. Všem postupujícím do republikového finále Dětské porty a Melodie držíme palce. Velký dík si zaslouží také všichni partneři a sponzoři – krajský úřad Zlínského kraje – odbor kultury, město Holešov, MŠMT, SVČ – TYMY, Marcel Pospíšil, Raab computer Holešov, Vladan Daněk, Olomoucko-Zlínská KR Pionýra a pan Milan Vaculík.

Těšíme se na další setkání s mladými pěveckými talenty.

Jarmila Vaclachová

Výsledky naleznete zde: vysledky_porta_2018

Fotografie z Krajského kola Dětské porty a melodie 2018 najdete zde: tymy-centrum.rajce.idnes.cz/Krajske_kolo_pevecke_…

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie, Různé. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.