Květinkový den se letos konal mimořádně v září

„Květinkový den“ se letos konal mimořádně v září

Letos se mimořádně až na podzim 30. září uskutečnil tradiční „ Květinkový den“ – Český den proti rakovině.

Jednalo se již o 24. ročník celonárodní květinkové sbírky, který organizuje Liga proti rakovině. Bohužel i podzimní odsunutá sbírka probíhala v podmínkách nestandartních, proto se v ulicích nepohybovali mladí lidé, žáci a studenti v žlutých tričkách v takové míře jako v jiné roky.

Přesto se i v Holešově sbírka uskutečnila. Zapojili se do ní členové PS M.Očadlíka, členové PDM a také dobrovolníci z řad dospělých.

Letos jsme oslovili také obchodníky, kteří nám ochotně tuto sbírku podpořili – např. manželé Koneční – Zdravá výživa Holešov a Bystřice pod Hostýnem, paní Rektoříková Optika Holešov, Naše trafika na nám. E. Beneše v Holešově, lékárna Sušilova ulice v Holešově.
Kytičky se také prodávaly v SVČ TYMY, klubovně ve Smetanových sadech, v Pacetlukách atd..

Děkujeme všem jednotlivcům a organizacím, kteří se do této sbírky zapojili. Vybrané peníze budou zaslány během příštího týdne na účet Ligy proti rakovině.

Letošní sbírka byla zaměřena na prevenci nádoru ledvin.

Velmi alarmující zjištění je, že se Česká republika umístila na 2. místě v Evropě ve výskytu nádoru ledvin.

Věříme, že vybrané prostředky budou využity na zlepšování kvality života onkologických pacientů a na podporu onkologického výzkumu a přispějí k vybavenosti onkologických pracovišť.

Děkuje všem, kteří do sbírky přispěli a podpořili tak dobrou věc.

Jarmila Vaclachová

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, Různé. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.