Pionýři uskutečnili cestu po stopách osvobození

5. května 2020 vyrazila 10-členná skupinka pionýrů, členů PS M.Očadlíka Holešov se svými vedoucími a také kamarády a známými na cyklojízdu po okolí Holešova.

Hlavním cílem této akce bylo navštívit pamětní místa, kde před 75 lety vrcholila 2. světová válka.

Trasa vedla po cyklostezce do Količína – tady jsme požili kytičku u památníku padlých, odtud jsme se vydali do Rymic, kde jsme u kostela položili kytku a zapálili svíčky u hrobu padlých vojáků, dále trasa pokračovala k hasičské zbrojnici – tady jsme si připomenuli hrdinství pana Emila Poláka, který byl popraven v koncentračním táboře, další kytku jsme položili na židovském hřbitově, dále jsme uctili památku pracovníka okresního úřadu Bohumíra Mostýna, který byl také popraven v koncentračním táboře.

Další zastavení bylo u pamětní desky pracovníka spořitelny pan Aloise Kryštůfka, který byl také popraven v roce 1943 v koncentračním táboře. A své putování jsme zakončili u pamětní desky historika, univerzitního profesora Vladimíra Groha, který byl také umučen v koncentračním táboře.

Při tomto putování jsme si s dětmi připomněli také různá historická fakta a spoustu nových informací jsme se dozvěděli.

Děkuji všem členům PS M.Očadlíka a také všem ostatním našim kamarádům, kteří se s námi na cestu po stopách osvobození vydali.

Jarmila Vaclachová, PS M.Očadlíka

Autor: Mirda

Jsem administrátor tohoto webu
Příspěvek byl publikován v rubrice Různé. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář