Pionýři z Holešova uspořádali oblastní kolo Dětské porty a Melodie

Všetulské dostavník 2013SVČ – TYMY ve spolupráci s PS Mirko Očadlíka a Zlínsko – Olomouckou KRP uspořádali 9. 11. 2013 již 5. ročník oblastního kola Dětské porty a Melodie 2013 – „Všetulské dostavník“. Vyhlašovatelem soutěže je Česká rada pionýra – letos probíhá, již 23. ročník této soutěže. Soutěžní přehlídka interpretační a autorské tvorby jednotlivců i skupin orientovaných do různých hudebních žánrů ve věkových kategoriích do 26 let probíhá na celém území České republiky. Soutěž je postupová a účastníci oblastních kol mohou postoupit do republikového finále, které se koná v období pololetních prázdnin v Praze.

Do soutěže se přihlásilo celkem 19 soutěžících, z toho tři dua a pionýrský oddíl Kamarádi. Soutěžící byli rozděleni do třech věkových kategorií. Oblastní kolo zahájila ředitelka SVČ – TYMY a vedoucí PS Jarmila Vaclachová společně s maskotem – PSEM, který po celou dobu soutěže držel mladým zpěvákům „tlapky“. Moderování celé soutěže se ujala dvojice Bětka a Michal. Přestože se jednalo u nich a premiéru svou úlohu zvládli výborně a svým přístupem velmi pomohli všem soutěžícím, kteří se díky nim alespoň částečně zbavili trémy. Všechny výkony hodnotila odborná porota – Eva Ševčíková, Anna Pitrová, Eda Popelka a Jirka Lošťák. Porota měla velmi těžkou úlohu vzhledem k tomu, že výkony všech soutěžících byly výborné. Velmi kladně také porta hodnotila výběr písní, většina byla česká a dokonce tři soutěžící měli vlastní tvorbu. Porotě se nejvíce líbili v nejmladší kategorii: Ester Dvořáková, Veronika Nováková a Ellen Cherynová. Ve druhé kategorii zvítězila: Lenka Molková a Nicole McEvoy. Na druhém místě se umístila Karolína Vaclachová a na třetím místě Nikol Jakubcová a Nikola Trávníčková. Ve třetí kategorii zvítězil David Kozák, na druhém místě se umístil Michal Novák, třetí místo obsadilo duo Double Trouble (sestry Valáškovi). Postup do finále získal také duo Píkr (Michal Bubík a Břeťa Kydala). Porota, také ocenila vystoupení skupiny Kamarádi z PS M. Očadlíka a také oni byli porotou vysláni do pražského finále. Diváci všechny výkony soutěžících ocenili potleskem a také oni měli možnost dát svůj hlas jak jednotlivci, tak skupině. Nejvíce hlasů diváků dostala Daniela Navrátilová (nejmladší účastník soutěže) a Duo Double Trouble. Na závěr všechny přítomné pozdravila předsedkyně krajské rady Pionýra Darina Zdráhalová, poděkovala všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci tohoto oblastního kola a společně s ředitelkou SVČ a vedoucí PS Jarmilou Vaclachovou, předala ocenění a věcné ceny. Na závěr byla také oceněna porota za její náročnou a zodpovědnou práci. Třešinkou na úplný závěr byla píseň v podání známé pěvecké dvojice „Eva a Vašek“:[http://www.evaavasek.eu/]. Od všech přítomných soutěžících i diváků sklidili velký potlesk. Oba si zaslouží velké poděkování za pomoc při zajištění této pěvecké soutěže. Velmi si vážíme jejich pomoci při zajištění ozvučení i za účast v porotě. Mladí zpěváci dostali také možnost přijet k Evě a Vaškovi do jejich nahrávacího studia a získat zde potřebné zkušenosti a možnost nahrát také svoje písničky. Oblastní kolo Dětské porty a Melodie 2013 se i v letošním roce velmi vydařilo. Děkujeme všem soutěžícím, porotě, organizátorům i sponzorům. Všem postupujícím do republikového finále Dětské porty a Melodie 2013 přejeme hodně úspěchů a držíme palce.

*Martina Krejčí, vedoucí soutěže* .>

Tady nejdete „článek od porotkyne Evy“:[http://www.evaavasek.eu/news/a9-11-2013-holesov-hlubocky/].
Výsledková listina:
#####
**1. kategorie mladších:**
1. místo: Ester Dvořáková, Veronika Nováková, Ellen Cherynová, PS Kamarádi – postupují do finále
2. místo: Daniela Navrátilová

**2. kategorie starší:**
1. místo: Lenka Molková, Nicole McEvoy – postupují do finále
2. místo: Karolína Vaclachová – postupuje do finále
3. místo: Nikol Jakubcová, Nikola Trávníčková – postupují do finále
Petra Adamíková, Kristýna Kotásková a duo Petra Adamíková s Markétou Šepčíkovou.

**3. kategorie nejstarší:**
1. místo: David Kozák – postupuje do finále