Republikové finále tanečního sedmikvítku tentokráte v online prostředí

Současná epidemiologická opatření se dotkla také tradičního republikového finále Pionýrského Sedmikvítku – tance. Vzhledem k současné situaci nešlo na konci listopadu uspořádat toto finále v Holešově v SVČ TYMY. Proto jsme se rozhodli, že zkusíme tuto taneční soutěž v online prostředí. Republikové finále opět pořádala PS M. Očadlíka Holešov ve spolupráci s TYMY Holešov. Oslovili jsme PS, kluby, SVČ atd., aby nám zaslali videonahrávky z letošního roku. Toto byl největší problém, protože spousta tanečních kroužků a klubů nestihly žádnou nahrávku pořídit. O to více jsme byli rádi za ty, které nám přišly. Zapojily se také nové organizace – SVČ Horizont Ivančice, SVČ Radovánek Plzeň a také v letošním roce poprvé SZÚŠ Stella Povážská Bystrica. Soutěž v letošním roce měla tím pádem i mezinárodní účast.
V kategorii HOBBY se zúčastnilo okolo 300 tanečníků. Soutěžilo se v kategorii Děti I, Děti II., junior a hlavní. V této kategorii se soutěžilo v tanečních stylech disco dance, street dance, show dance, hip hop a společenský tanec. V kategorii REGISTROVANÍ se soutěžilo v kategorii Děti I., Děti II., Junior a Hlavní. V této kategorii porota hodnotila taneční styly jako street dance, disco, show dance, sólo show, společenský tanec a sólo orient. V této kategorii soutěžilo 180 tanečníků. Všechna vystoupení hodnotila odborná porota, ve které zasedli Anna Starečková, Martin Mestek, Barbora Kocmanová, Alena Csomorová, Tamara Vlachynska, Vladimíra Šulavová a Eduard Kotikov. Taneční Sedmikvítek moderovala již tradičně Hana Srncová. Vysílání online soutěže probíhalo 19. prosince od 13. hod. na YouTube kanále Pionýra a soutěž trvala více než 3 hodiny.

Pro všechny tanečníky to byl pěkný dárek k Vánocům vzhledem k tomu, že se v TYMY žádné soutěže nekonaly a toto bylo tím pádem pěkné zakončení letošního roku a naděje a motivace do příštího roku. Online forma soutěže měla u dětí, vedoucích a rodičů velký ohlas a měli jsme radost, že se vysílání podařilo, i když to nebylo vůbec jednoduché a pro nás organizátory to byla velká výzva.
Děkujeme za podporu starosty města Holešova Rudolfa Seiferta, dále za podporu Zlínského kraje – odbor školství, mládeže a tělovýchovy, Olomoucko-zlínské krajské organizace Pionýra a také MŠMT. Za technickou stránku si zaslouží velké poděkování Lukáš Pánek a Matěj Zika. Všem soutěžícím, jednotlivcům i kolektivům moc děkujeme za jejich účast a těšíme se, že se v příštím roce v Holešově sejdeme „na živo“ a tato soutěž proběhne tak, jak jsme zvyklí, za velké podpory fanoušků a ve skvělé atmosféře, tentokrát na holešovském zámku.

Jarmila Vaclachová

Autor: Mirda

Jsem administrátor tohoto webu
Příspěvek byl publikován v rubrice Různé. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář