Republikové finále výtvarné soutěže se uskutečnilo v Holešově

OLYMPUS DIGITAL CAMERAV předešlých dvou letech se SVČ TYMY zapojilo do republikové soutěže výtvarných, keramických a rukodělných prací s názvem Sedmikvítek. Práce dětí z TYMY slavily úspěch. V oboru keramika předškolních dětí a dětí mladšího školního věku se dokonce podařilo oba ročníky vyhrát. To byl také jeden z mnoha důvodů, proč jsme přikývli na výzvu toto finále za rok 2012 uspořádat u nás ve středisku a to ve spolupráci s PS Mirko Očadlíka v Holešově. Vyhlašovatelem Sedmikvítku je Česká rada pionýra.

Práce do soutěže přicházely od začátku listopadu a do Vánoc se jich sešlo celkem 355. Zapojilo se 22 základních škol, středisek volného času, pionýrských skupin a organizací z celé České republiky. Díky této soutěži se nám podařilo ve velmi krátkém čase provést rekonstrukci sklepních prostor u nás v SVČ, ze kterých vznikla neobvyklá galerie, kterou jsme nazvali příznačně „Galerie Sklep“. V této galerii jsou instalovány všechny práce, jak výtvarné, keramické i rukodělné do konce ledna 2013. Práce hodnotila 8-členná odborná porota nezávisle na sobě. Porota neměla vůbec lehkou úlohu, vzhledem k tomu, že autoři nebyli omezeni tématem ani technikou. Soutěžní práce byly rozděleny do tří oblastí: výtvarná, rukodělná a keramika. V rámci oblastí byly práce rozděleny podle věku do kategorií.

Oblast výtvarná: 1. místa získali: Filip Hájek z TYMY Holešov ( za děti MŠ), Alena Omastová z 1. ZŠ Holešov ( děti 6-8 let), Veronoka Peřinová z Brodku u Prostějova ( 9-11 let) , Daniela Kaňová z Rymic – I. ZŠ Holešov ( 12-15 let), Alena Nováková z Jevišovic ( 16-21 let)

Oblast keramika: 1. místa získali: Filip Hájek z TYMY Holešov ( za děti MŠ), Kamil Zapletal z Ludslavic- TYMY Holešov ( 6-8 let), Martin Pumprla z Prusinovic – TYMY Holešov ( 9-11 let), Klára Horková – TYMY Holešov ( 12-15 let), Alena Nováková z Jevišovic ( 16-21 let)

Kategorie rukodělná: 1. místa získali: Hana Nováková z Jevišovic (děti do 8 let), Ondřej Pravec z Brodku u Prostějova ( 9-11 let), Lucie Provazníková z Jevišovic ( 12-15 let) a kolektivní práce PS Nepomuk za mládež nad 16 let.

Všem vítězům blahopřejeme a děkujeme také všem, kteří se do této soutěže zapojili. Tři nejúspěšnější organizace – SVČ Holešov, PS Jevišovice, PS Brodek u Prostějova, byly nominovány na udělení poháru předsedy vlády ČR Petra Nečase. Slavnostní ocenění proběhne 2. 2. 2013 v Kongresovém centru v Praze.

*Martina Sigmundová* .>

Autor: Mirda

Jsem administrátor tohoto webu
Příspěvek byl publikován v rubrice Různé. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář