TANEČNÍ FINÁLE PIONÝRSKÉHO SEDMIKVÍTKU SE KONALO LETOS JIŽ POOSMÉ V HOLEŠOVĚ

Více než 400 tanečníků se v neděli 24. listopadu 2019 zúčastnilo celorepublikového finále taneční soutěže Pionýrský Sedmikvítek, který každoročně vyhlašuje Česká rada pionýra. Taneční skupiny, páry a také jednotlivci se sjeli již poosmé do Holešova, aby poměřili své taneční dovednosti. Tato soutěž je otevřená všem zájemcům o tanec – oddílům, školám, tanečním klubům, střediskům volného času atd. Také letos toto finálové kolo organizovala PS Mirko Očadlíka Holešov, ve spolupráci s SVČ Tymy Holešov. Do soutěže se nominovaly skupiny i jednotlivci z různých koutů České republiky. Tanečníci všech dětských a juniorských věkových kategorií soutěžili v tanečních stylech disco dance, street dance, show dance, mažoretky, společenské, klasické, moderní a orientální tance. Pionýr reprezentovali tanečníci FREAKS CREW PS Kolín.

Pětičlenná porota byla složena z odborníků na různé taneční styly. Celý průběh soutěže provázela skvělá atmosféra a také nádherné slunečné počasí. Proto některé taneční skupiny využily k nácviku venkovní prostory.

Vítězové všech kategorií si zasloužili nejen potlesk publika, ale také medaile, poháry a krásné plyšáky. Celou soutěž opět provázel oblíbený maskot – Pes, který nechyběl při úvodním nástupu, povzbuzoval tanečníky a držel jim palce při vystoupeních a asistoval také při předávání medailí. Soutěžící přišli pozdravit a povzbudit také hosté – starosta města Holešova Mgr. Rudolf Seifert a místopředsedkyně Pionýra Mgr. Darina Zdráhalová.

Velké poděkování a dlouhotrvající potlesk patřil na závěr všem vedoucím jednotlivých skupin a také choreografům. Velké díky si zaslouží všichni členové poroty, kteří měli opět velmi náročnou úlohu vybrat ty nejlepší choreografie k nominaci na koncert Děti dětem v Praze. Děkujeme všem sponzorům – MŠMT a městu Holešov.

Jsme moc rádi, že se tato celorepubliková soutěž v Holešově stává tradicí. Závěrem patří velký dík všem organizátorům a dobrovolníkům, kteří se na této akci podíleli.

Jarmila Vaclachová, PS M.Očadlíka, Holešov

Výsledky: Vysledky_Sedmikvitek_tanec_2019