Tymy ocenilo mladé literární tvůrce

Sedmikvítek Literárka 2014SVČ Tymy se stalo v roce 2013 organizátorem celorepublikové literární soutěže Sedmikvítek již po druhé. Vyhlašovatelem této soutěže ústředí ČRP. Literární oblast je jednou ze sedmi oblastí zájmové činnosti, kterou Sedmikvítek zastřešuje. Soutěž byla otevřena pro všechny dětské a mládežnické kategorie. Do začátku prosince se nám sešlo celkem 54 prací převážně poezie a povídky. V letošním roce děti zpracovaly tvůrčími způsoby i komiks, do rukou porotců se dostaly také krásné pohádky. Do soutěže se zapojilo celkem 6 subjektů: I. a III. ZŠ Holešov, ZŠ Zborovice, PS Zborovice, PS Brodek u Prostějova, a PS Mirko Očadlíka Holešov. Práce hodnotilo pět porotkyň, kterým hodnocení „zpříjemnilo“ Vánoční svátky. Jejich úloha nebyla nikterak jednoduchá a vyžadovala hlavně hodně času a soustředění. Porota se hned po svátcích sešla na společné schůzce, kde velmi zodpovědně jednotlivé práce posuzovala. Výsledkem jejich jednání bylo nakonec udělení diplomů a zvláštních cen poroty v jednotlivých kategoriích.

Sedmikvítek Literárka 2014V kategorii povídka dětí do 10 let zvítězila Alice Bariová III.ZŠ Holešov 2. místo získala Markéta Křenková I. ZŠ Holešov. 3.místo obsadili Radim Chytil I. ZŠ Holešov a Alice Hyánková III. ZŠ Holešov.
Povídka dětí od 11 let zvítězil Hugo Kuhl I. ZŠ Holešov, 2.místo získala Anna Dostálová PS Zborovice, 3.místo David Jurčík I. ZŠ Holešov, kategorie od 13 let zvítězily Sára Čepová ZŠ Zborovice, Iveta Skutková III. ZŠ Holešov, 2.místo Petra Adamíková, 3.místo Adéla Chytilová a Michaela Juříková PS Zborovice.

Za poezii do 10 let získala 1.místo Barbora Holíková ZŠ Zborovice. Na 2.místě se umístil Thomas Macura I. ZŠ Holešov. Na 3.místě se umístili Pavla Jakšová PS Zborovice a Vladimír Dočekal I. ZŠ Holešov. V poezii od 11 let byla udělena dvě 2.místa: Hugo Kuhl I. ZŠ Holešov a Jana Nováková PS Brodek u Prostějova. Ve věkové kategorii od 13 let zvítězila Petra Adamíková PS Zborovice, 2.místo Lada Prokešová a Aneta Cenková, obě III.ZŠ Holešov, 3.místo Jakub Pospíšilík III.ZŠ Holešov.

V kategorii pohádka do 10 let obsadila 1.místo Beáta Nováková ZŠ Zborovice, 2.místo Denisa Němečková III. ZŠ Holešov a 3.místo Barbora Holíková ZŠ Zborovice. V dalších dvou věkových kategoriích bylo uděleno zvláštní ocenění poroty Karlu Pospíšilíkovi I. ZŠ Holeošv a Aleně Kovalové ZŠ Zborovice. Tyto práce neměly ve své věkové kategorii konkurenci.

Kategorii komiks zaujala pouze věková skupina do 10 let. Porota udělila tato ocenění: 1.místo Beáta Nováková, Lucie Juříková ZŠ Zborovice, 2.místo Petra Vražinová ZŠ Zborovice, 3.místo Petr Dostál ZŠ Zborovice.
Kategorie jiné prozaické formy do 10 let: 1.místo Beáta Nováková ZŠ Zborovice, 2.místo Pavla Jakšová PS Zborovice, 3.místo Dominik Petříček a Adéla Vránová ZŠ Zborovice. Zvláštní ocenění poroty ve věkové kategorii od 13let získala Karolína Vaclachová PS M. Očadlíka

Všem mladým tvůrců děkujeme za účast v této celostátní literární soutěži a věříme, že se budou této činnosti věnovat i nadále. Všem oceněným blahopřejeme! Chtěla bych poděkovat také vážené porotě za jejich ochotu a čas, který věnovala hodnocení prací. Velké poděkování si zaslouží paní Vladimíra Dvořáková a Barbora Winklerová, které uspořádaly pro mladé tvůrce, krátký workshop. Pro mladé literární tvůrce v brzké době chystáme další workshop ve spolupráci s Vladimírou Dvořákovou. Všechny soutěžní práce si můžete přečíst na našich stránkách www.tymycentrum.cz. Věříme, že jejich pročítáním strávíte příjemné chvíle.

Jarmila Vaclachová, ředitelka SVČ

Výsledková listina

Práce jednotlivých účastníků

Autor: Mirda

Jsem administrátor tohoto webu
Příspěvek byl publikován v rubrice Různé. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář