Tymy ocenilo mladé literární tvůrce

OLYMPUS DIGITAL CAMERASVČ Tymy se stalo v roce 2012 organizátorem celorepublikové literární soutěže Sedmikvítek. Vyhlašovatelem této soutěže „ústředí ČRP“:[http://www.pionyr.cz]. Literární oblast je jednou ze sedmi oblastí zájmové činnosti, kterou Sedmikvítek zastřešuje. Soutěž byla otevřena pro všechny dětské a mládežnické kategorie. Do začátku prosince se nám sešlo celkem 42 prací převážně prózy a poezie, ale přišel také jeden čtyřistastránkový román i studentský časopis. Do soutěže se zapojilo celkem 8 subjektů: I. a III. ZŠ Holešov, PS Zborovice, PS Kunovice, PS Trutnov, PS Brodek u Prostějova, SVČ Rožnov p. Radhoštěm a „PS Mirko Očadlíka Holešov“:[http://holesov.pionyr.cz]. Práce hodnotili čtyři porotci, kterým hodnocení „zpříjemnilo“ Vánoční svátky. Jejich úloha nebyla nikterak jednoduchá a vyžadovala hlavně hodně času. Porotci se po té sešli na společné schůzce, kde velmi zodpovědně jednotlivé práce posuzovali. Výsledkem jejich jednání bylo nakonec udělení diplomů a zvláštních cen poroty v jednotlivých kategoriích. V kategorii próza dětí do 10 let zvítězila Sabina Kocmanová s Natálií Hejduškovou. 2. místo získala Ellen Cherynová a Monika Dostálová. 3.místo obsadil Dominik Vychodil a Martin Čajan.

Za poezii získal 1.místo Hugo Kuhl. Na 2.místě se umístila Monika Ponížilová s Alenou Omastovou a Eliška Loničková. Na 3.místě se umístil Vladimír Dočekal. Zvláštní cena za spojení prózy a poezie byla udělena Krystýně Háblové. Mezi mladými literárními tvůrci v kategorii 10-12 let v oblasti prózy se na1.místě umístila Iveta Skutková, na 2.místě Marek Plachá, na 3.místě Justýna Jančová. Za poezii byla oceněna porotou Vendula Baierová, cenu poroty za komix získala Hana Neumanová. V kategorii 13-15 let si prvenství za prózu odnesl za prózu Jiří Petřivalský. Na 2.místě se umístila Karolína Vaclachová a Radek Kravec. 3.místo obsadila Sára Čepová, Kateřina Dlhopolčeková a Eliška Martincová. Zvláštní cenu poroty za fantazii získal Matěj Soukup a za román získala vzláštní ocenění poroty Veronika Němcová, za poezii byla v této kategorii oceněna zvláštní cenou poroty Nikola Lankašová.

,Všem mladým tvůrců děkujeme za účast v této celostátní literární soutěži a věříme, že se budou této činnosti věnovat i nadále. Všem oceněným blahopřejeme! Chtěla bych poděkovat také všem porotcům za jejich ochotu a čas, který věnovali hodnocení prací. Velké poděkování si zaslouží paní Vladimíra Dvořáková, která uspořádala pro mladé tvůrce, krátký workshop a slíbila tvůrcům pomoc a možnost konzultací při další tvorbě. Všechny soutěžní práce si můžete přečíst na našich stránkách www.tymycentrum.cz. Věříme, že jejich pročítáním strávíte příjemné chvíle.

*Jarmila Vaclachová, ředitelka SVČ* .>

Autor: Mirda

Jsem administrátor tohoto webu
Příspěvek byl publikován v rubrice Různé. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář