Tymy ocenilo mladé literární tvůrce

0

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno: 24-01-2013

OLYMPUS DIGITAL CAMERASVČ Tymy se stalo v roce 2012 organizátorem celorepublikové literární soutěže Sedmikvítek. Vyhlašovatelem této soutěže ústředí ČRP. Literární oblast je jednou ze sedmi oblastí zájmové činnosti, kterou Sedmikvítek zastřešuje. Soutěž byla otevřena pro všechny dětské a mládežnické kategorie. Do začátku prosince se nám sešlo celkem 42 prací převážně prózy a poezie, ale přišel také jeden čtyřistastránkový román i studentský časopis. Do soutěže se zapojilo celkem 8 subjektů: I. a III. ZŠ Holešov, PS Zborovice, PS Kunovice, PS Trutnov, PS Brodek u Prostějova, SVČ Rožnov p. Radhoštěm a PS Mirko Očadlíka Holešov. Práce hodnotili čtyři porotci, kterým hodnocení „zpříjemnilo“ Vánoční svátky. Jejich úloha nebyla nikterak jednoduchá a vyžadovala hlavně hodně času. Porotci se po té sešli na společné schůzce, kde velmi zodpovědně jednotlivé práce posuzovali. Výsledkem jejich jednání bylo nakonec udělení diplomů a zvláštních cen poroty v jednotlivých kategoriích. V kategorii próza dětí do 10 let zvítězila Sabina Kocmanová s Natálií Hejduškovou. 2. místo získala Ellen Cherynová a Monika Dostálová. 3.místo obsadil Dominik Vychodil a Martin Čajan.

Za poezii získal 1.místo Hugo Kuhl. Na 2.místě se umístila Monika Ponížilová s Alenou Omastovou a Eliška Loničková. Na 3.místě se umístil Vladimír Dočekal. Zvláštní cena za spojení prózy a poezie byla udělena Krystýně Háblové. Mezi mladými literárními tvůrci v kategorii 10–12 let v oblasti prózy se na1.místě umístila Iveta Skutková, na 2.místě Marek Plachá, na 3.místě Justýna Jančová. Za poezii byla oceněna porotou Vendula Baierová, cenu poroty za komix získala Hana Neumanová. V kategorii 13–15 let si prvenství za prózu odnesl za prózu Jiří Petřivalský. Na 2.místě se umístila Karolína Vaclachová a Radek Kravec. 3.místo obsadila Sára Čepová, Kateřina Dlhopolčeková a Eliška Martincová. Zvláštní cenu poroty za fantazii získal Matěj Soukup a za román získala vzláštní ocenění poroty Veronika Němcová, za poezii byla v této kategorii oceněna zvláštní cenou poroty Nikola Lankašová.

,Všem mladým tvůrců děkujeme za účast v této celostátní literární soutěži a věříme, že se budou této činnosti věnovat i nadále. Všem oceněným blahopřejeme! Chtěla bych poděkovat také všem porotcům za jejich ochotu a čas, který věnovali hodnocení prací. Velké poděkování si zaslouží paní Vladimíra Dvořáková, která uspořádala pro mladé tvůrce, krátký workshop a slíbila tvůrcům pomoc a možnost konzultací při další tvorbě. Všechny soutěžní práce si můžete přečíst na našich stránkách www.tymycentrum.cz. Věříme, že jejich pročítáním strávíte příjemné chvíle.

Jarmila Vaclachová, ředitelka SVČ

Digg Del.icio.us StumbleUpon Reddit Twitter RSS

Napište komentář

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit.