V Holešově již po páté rozkvetl Sedmikvítek – oblast výtvarná, keramická a rukodělná

Slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků celorepublikového finále výtvarné, keramické a rukodělné soutěže Pionýrský Sedmikvítek proběhl v sobotu 14. 1. ve společenském sále SVČ TYMY.  Tuto akci pořádá PS M. Očadlíka Holešov ve spolupráci s SVČ – TYMY již po páté. Vyhlašovatelem Sedmikvítku je Česká rada Pionýra.  Slavnostního galavečera se zúčastnili malí výtvarníci nejen z Holešova ale také Zborovic, Kroměříže, Kopřivnice a opět přijely také děti z Jevišovic. Účastníkům z Vysočiny a z Čech budou výsledky a ocenění zaslány poštou. Sobotní slavnostní vyhodnocení s programem bylo pro všechny přítomné malé výtvarníky i jejich rodiče velkým zážitkem, o který se postarali účinkující (tanečníci z kroužků SVČ – TYMY – Balet, Pompony, HipHop, kouzelník Mág Radekr a Karolína Vaclachová z písní Voda živá). V rámci programu se všichni účastníci naučili i jednoduchou choreografii na loňský hit – píseň Sofia, při tomto tanečním vstupu nechyběl ani roztančený maskot – pes, který společně s dětmi v rytmu hudby tancoval.

Tohoto galavečera se zúčastnil také člen výkonného výboru Pionýra – Jarda Novák, který oceněným dětem předával diplomy a drobné odměny. Po skončení vyhlášení se všichni přemístili do galerie, kde si měli možnost prohlédnout všechny soutěžní práce.  Na závěr bylo připraveno pro děti i jejich doprovod malé občerstvení.

Výtvarný Sedmikvítek je rozdělen do tří oborů a pěti věkových kategorií. Celkem se sešlo přes 350 prací od více než 400 autorů z celé republiky. Převážně šlo o vítězné práce z krajských kol. Práce vzniklé v kalendářním roce 2016 hodnotila šestičlenná odborná porota a ocenila jich celkem 52. Nejvíce umístění měla PS Jevišovice, SVČ Holešov a PS Brodek.

Všem oceněným dětem z celé republiky gratulujeme a těšíme se na spoustu dalších, krásných prací při vyhodnocení Sedmikvítku 2016. V současné době je možné shlédnout všechny výtvarné práce v ateliéru Sklep v SVČ – TYMY. Výstava je přístupná v pondělí až pátek od 9.00 do 18.00 do 10. února 2017.

Děkujeme všem za účast v této výtvarné a rukodělné soutěži a poděkování si zaslouží také všichni sponzoři za podporu.

Jarmila Vaclachová