V Holešově opět rozkvetl Sedmikvítek – oblast výtvarná, keramická a rukodělná

SedmikvitekSlavnostní galavečer s vyhlášením výsledků celorepublikového finále výtvarné, keramické a rukodělné soutěže Pionýrský Sedmikvítek proběhl v pátek 8. 1. ve společenském sále SVČ TYMY.  Tuto akci pořádá PS M. Očadlíka Holešov ve spolupráci s SVČ – TYMY již počtvrté. Vyhlašovatelem Sedmikvítku je Česká rada Pionýra.  Slavnostního galavečera se zúčastnili malí výtvarníci nejen z Holešova ale také Zborovic, Kroměříže, Kopřivnice a opět přijely také děti z Jevišovic. Účastníkům z Vysočiny a z Čech budou výsledky a ocenění zaslány poštou. Páteční slavnostní vyhodnocení s programem bylo pro všechny přítomné malé výtvarníky i jejich rodiče velkým zážitkem, o který se postarali účinkující (tanečníci ze společenských tanců, pompony, breakdance, Mág Radekr, pěvecké duo Kája a Verča a bubeníci z Rytmu pro život). Tohoto galavečera se zúčastnila také místopředsedkyně Pionýra Darina Zdráhalová, která oceněným dětem předávala diplomy a ocenění. Po skončení vyhlášení se všichni přemístili do galerie, kde si měli možnost prohlédnout všechny soutěžní práce.  Na závěr bylo připraveno pro děti i jejich doprovod malé občerstvení.

Výtvarný Sedmikvítek je rozdělen do tří oborů a pěti věkových kategorií. Celkem se sešlo přes 300 prací od více než 350 autorů z celé republiky. Převážně šlo o vítězné práce z krajských kol. Práce vzniklé v kalendářním roce 2015 hodnotila šestičlenná odborná porota a ocenila jich celkem 52. Nejvíce umístění měla PS Jevišovice, SVČ Holešov a PS Brodek. Porotu i veřejnost, nejvíce zaujala keramická tvorba PS Koloušci.

Všem oceněným dětem z celé republiky gratulujeme a těšíme se na spoustu dalších, krásných prací při vyhodnocení Sedmikvítku 2016. V současné době je možné shlédnout všechny výtvarné práce v ateliéru Sklep v SVČ – TYMY. Výstava je přístupná v pondělí až pátek od 9.00 do 18.00 do 25. ledna 2016.

Děkujeme všem za účast v této výtvarné a rukodělné soutěži a poděkování si zaslouží také všichni sponzoři za podporu.

Jarmila Vaclachová

Galerie:

http://polida.rajce.idnes.cz/Sedmikvitek_-_vytvarka%2C2016/

http://tymy-centrum.rajce.idnes.cz/Sedmikvitek_2015_vytvarne_prace

 

Autor: Mirda

Jsem administrátor tohoto webu
Příspěvek byl publikován v rubrice Různé. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář