Holešovští pionýři uspořádali letní kempy a také tradiční tábor v přírodě

Letošní tábor Pionýrské skupiny M. Očadlíka byl jiný než ty tábory předcházející. První týden se uskutečnil letní kemp, na který pak navázal tábor s tradiční celotáborovou hrou. V rámci kempu se táborníci dozvěděli spoustu nového, hodně spolupracovali ve skupinách a také si ověřovali některé své znalosti a dovednosti v praxi.

V rámci letního kempu měly děti připravené různé zajímavé workshopy a besedy. K těm nejzajímavějším patřily planetárium Morava či muzikoterapie; další zajímavou aktivitou bylo pozorování ptáků, vodních živočichů a hub, kterou pro děti připravil Ornis Přerov. Děti si velmi užily hry, které pro ně připravili manželé Cetlovi, největším zážitkem byly pokusy z laboratoře ÚDIF Brno.

Letní kemp rychle utekl. Pro všechny táborníky to byla skvělá zkušenost! Díky finanční podpoře MŠMT jsme mohli zajistit zajímavé programy a workshopy, které se dětem nejen líbily, ale díky nim se toho spoustu nového dozvěděly a naučily!

Na letní kemp bezprostředně navázal náš tradiční tábor, který se tentokrát nesl v duchu čar a kouzel. Z táborníků se stali mávnutím kouzelné hůlky studenti Akademie čar a kouzel. Při vstupu do akademie je přivítala ředitelka Kasandra Rukavičková a studenti byli poté rozděleni do šesti kolejí. Každá kolej měla svoji barvu a taky název, například Kolej poznání, Kolej snů, Kolej rovnováhy.
V čele každé koleje stáli profesoři. Byli skutečnými odborníky ve svých oborech, například v oboru magie, tanci, hudby, tělesná příprava, meditace,… Táborníci se postupně mohli stát čaroději a čarodějkami třetí, druhé a první kategorie, to však chtělo spoustu odvahy a také zkušenost; ne každému se to hned podařilo!

Výuka v akademii byla velmi náročná, každý den dopoledne každá kolej obdržela svůj rozvrh, kterým se řídila. Studenti získávali do svých studijních průkazů pochvaly, známky a také různé záznamy o plnění jednotlivých předmětů. Všichni profesoři dbali na to, aby právě jejich kolej byla ta nejlepší, své studenty velmi podporovali a motivovali. Kromě toho však koleje mezi sebou soutěžily a soupeřily například o pohár ředitelky v ringu nebo v dalších soutěžích jako „Oko za oko“, vaření guláše nebo v olympiádě.
Nejlépe si ve sportovních disciplínách vedla kolej modrá, Kolej poznání, ale také všechny další koleje se velmi snažily. Jednou z největších zkoušek byl boj s „černou magií“: všichni studenti se museli naučit složitá zaklínadla, díky kterým tento souboj nakonec studenti v čele s profesory vyhráli!

V akademii se studenti dozvěděli také hodně o přírodě a přírodních zákonitostech, vyzkoušeli si automatickou kresbu, dozvěděli se něco o kamenech a také o síle pozitivního myšlení. Vyvrcholením byly závěrečné zkoušky, ke kterým byli nakonec připuštěni všichni studenti, a záleželo jen na nich samých, zda zkoušku složí, nebo ne.

Ke zkouškám se museli naučit ovládat svůj dopravní prostředek – létající koště – a předvést s ním bezchybnou jízdu. A také naučit se deset velmi složitých proměn včetně latinských názvů. Zkušební komise, složená ze všech profesorů, byla velmi mile překvapená z toho, jak studenti zodpovědně přistoupili ke zkoušce. Všichni tuto náročnou zkoušku složili a stali se z nich čarodějnice a čarodějové první kategorie. Kromě certifikátu získali také své kouzelnické hůlky, které se jim v noci zpustily z koruny stromu; pro mnohé to byl nezapomenutelný zážitek.

Táborový program rychle ubíhal a před námi bylo smutné loučení.

V Akademii čar a kouzel v Podhradkovicích jsme zažili spoustu dobrodružství i nečekaných zážitků, moc jsme se toho naučili o sobě o přírodě a také jsme opět poznali spoustu nových kamarádů. Všichni jsme byli moc rádi, že letní kemp i tábor proběhly bez jakýchkoliv problémů, také počasí bylo kouzelné a bouřky, které přišly, jsme hned společnými silami odehnali.

Zůstane nám spousta krásných vzpomínek a ještě dlouho nám budou v uších znít táborové písničky a melodie. Děkujeme všem, kteří tábor pro nás připravili a moc se těšíme na potáborové setkání, které se bude konat v září.

Studenti a táborníci PS M. Očadlíka Holešov
a Jarmila Vaclachová, vedoucí PS M. Očadlíka

Autor: Mirda

Jsem administrátor tohoto webu
Příspěvek byl publikován v rubrice Tábory. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář