Jarní víkendovka holešovských pionýrů v přírodě a s kozami

Jarní víkendovka - duben 2016

Pionýři z Holešova vyrazili 16. dubna na svoji jarní víkendovku na Rusavu. Naším přechodným domovem se stala na dva dny koliba na Čecheru. Prožili jsme zde společně krásné jarní dny zalité sluníčkem, plné dobrodružství, legrace a zábavy. Kromě toho, jsme se také mnohému naučili a spoustu věcí zopakovali. V programu nechyběly turistické dovednosti, vázaní uzlů, práce s buzolou, příprava ohniště, poznávání jarní přírody atd. . Čas jsme věnovali také ringu a našim oblíbeným hrám s padákem. Půl dne jsme věnovali průzkumu Rusavy. Trasa vedla přes sjezdovku, obecní úřad a dědinou zpět na Čecher. Po této cestě jsme se toho spoustu dozvěděli, např. o ochráncích hor, kterým se říká Portáši a také jsme mapovali, kudy vedou jejich chodníčky. Ochutnali jsme vodu z Hrubanovy studánky a poznávali jsme různé rostliny a právě kvetoucí stromy, nejen v zahrádkách, ale i na břehu říčky Rusavy. V sobotu večer jsme si připravili táborový oheň, na kterém jsme si opekli špekáčky, a pak nás čekala krátká stezka odvahy po svíčkách. V neděli jsme měli připravenou sazku a lanové aktivity, které se všem moc líbily. Vyvrcholením celé víkendovky bylo vaření guláše, na kterém se všichni podíleli a který byl opravdu výýýýýborný! Pro mnohé z nás byli velkým zážitkem čtyřnozí „obyvatelé“ Čecheru, malé stádo koz, které se volně pohybovalo a my jsme si je mohli nejen pohladit, ale také nakrmit. Po chvíli se stali součástí naší party a následovali nás nejen na louce, ale také v lese při lanových aktivitách.

Víkendovka byla úžasná, zažili jsme toho opravdu hodně a už teď se těšíme na léto a na tábor, který nás společně čeká. Děkujeme všem dospělákům, kteří pro nás tuto akci připravili.

Členové oddílu Kamarádi, PS M. Očadlíka Holešov

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie, Víkendovky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.