Ledová Praha byla letos opravdu ledová

Letošní celostátní akce Ledová Praha se uskutečnila v termínu 3.- 5. 2. 2012. Již tradičně se na tuto akci sjely děti z celé České republiky, z různých pionýrských skupin, domu dětí a škol. Na této akci jsme nechyběli ani my, členové PS M. Očadlíka Holešov, společně s námi do Prahy vyrazili také naši kamarádi a rodiče. V Praze jsme prožili opět prodloužený víkend plný zajímavostí a nového poznání. V pátek jsme se zúčastnili celostátního finále Dětské porty a Melodie. Večer jsme se vydali na Pražský hrad, který byl nádherně osvětlen. Vzhledem k tomu, že byla dost velká zima, byli jsme na hradě jedinými návštěvníky, což se hned tak někomu nepodaří. Po starých zámeckých schodech jsme sešli na Malou Stranu. Ubytováni jsme byli v moderně zrekonstruované škole na Praze 6, prostředí školy bylo pro nás všechny milým překvapením. Sobotní program byl vzhledem k počasí dost náročný, teple oblečeni, zahaleni do šálu a čepic, jsme vyrazili k památníku na Vítkov, odkud byl krásný výhled na Prahu. Potom jsme navštívili Vojenské muzeum. Další naše cesta vedla na Staroměstské náměstí a na Václavák. Po vydatném obědě jsme pokračovali v procházce Prahou. Příjemné bylo naše zastavení v moderním nákupním centru Paladium. Nejvíce se dětem líbily jezdící schody, kterých si užily do sytosti. Sobotní program byl v Kongresovém centru, kde jsme se zúčastnili slavnostního koncertu „Děti dětem“. V rámci programu vystoupily různé dětské soubory – taneční i hudební z celé ČR. Nedělní program byl také zajímavý. Dopoledne jsme prošli Malou Stranu, kde jsme si připomněli různé osobnosti z naší historie i literatury. Naše další kroky vedly na Karlův most, který byl plný turistů z různých koutů světa. Třešinkou na dortu byla projížďka na výletní lodi, která nás zavezla do Čertovky, projeli jsme Kampu a mohli jsme obdivovat krásné scenérie Prahy. Naše putování po Praze jsme zakončili tradičně na Václavském náměstí u sochy Václava, kde jsme se také společně vyfotografovali. Zmrzlí, ale plni nádherných zážitků, jsme se v neděli vraceli domů. Děkujeme firmě KRODOS, panu řidiči Josefu Cápíkovi, za zajištění dopravy. Poděkování si zaslouží také náš průvodce Luděk Maňásek a také velký dík patří všem dospělákům, kteří s námi do Prahy vyrazili.

Kamarádi PS Holešov

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie, Víkendovky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.