Holešovští Pionýři poznávali zajímavá našeho kraje

Již několik let PS M.Očadlíka Holešov nabízí kromě pobytového a příměstského tábora také prázdninové výlety, kterých se můžou zúčastnit jak členové PO, tak také ostatní děti. Tyto výlety jsou u dětí i rodičů velmi oblíbené.

V červenci letošního roku se podařily uskutečnit čtyři výlety na zajímavá místa.

Výlety s Pionýrem jsme zahájili hned 1. den prázdnin již tradičně návštěvou Květné a podzámecké zahrady v Kroměříži. I přes velké teplo jsme si výlet užili. Děti se vyřádily v bludišti, hrály různé hry, obdivovaly pávy, daňky, opice a nakonec se zchladily výbornou zmrzlinou.  Domů jsme se vrátili klimatizovaným vlakem a s úsměvem na tváři.

Další výlet se uskutečnil hned ve středu 3.7, kdy jsme se vydali na návštěvu tábora do Podhradní Lhoty“ indiánskou stezkou“. Zde se děti seznámily s různými táborovými zvyky, zasoutěžily si a na závěr jsme si uvařili kotlíkový guláš. Cestu na vlak do Osíčka jsme si zpestřili různými úkoly a táborovými písničkami.  Výlet se velmi zdařil. Děti přijely unavené, ale plné zážitků. 

Ve středu 10. 7. jsme se s dětmi vydali na Hostýn zdolávat úkoly Princezny Cestovatelky. Nejprve jsme si pořádně zatancovali na travnaté ploše před bazilikou a potom si šli koupit odměnu ve formě suvenýrů z místních stánků. V bazilice jsme se kochali krásnou výzdobou. Před velkou vrtulí jsme  si s dětmi udělali  letecké závody s našimi vyrobenými vlaštovkami a byla to velká zábava. Výlet byl náročný, ale všichni ho s úsměvem i s odměnou zvládli.

A to nejlepší na konec.  Návštěvu Luhačovic – lázeňského města jsme si nechali až na konec. Tento výlet se uskutečnil ve středu 17.7. Na kouzelné Luhačovice, plné Jurkovičových staveb a léčivých pramenů jsme se nejvíce těšili a taky jsme si to opět moc užili.  Začali jsme ochutnávkou oplatků, načepovali jsme si do džbánků Vincentku. Korzovali jsme po kolonádě, až jsme došli k přehradě, kterou jsme si celou obešli. Počasí bylo nádherné, viděli jsme labutě, kachny, pstruhy i vodníka.  Dětem se domů vůbec nechtělo.

Všechny letošní výlety, které pořádá PS M.Očadlíka se vydařily, také počasí bylo téměř ideální. Děkujeme všem dětem za aktivní přístup. Výlety se uskutečnily díky projektu, který byl finančně podpořen MŠMT.

Veronika Ivánková 

Autor: Mirda

Jsem administrátor tohoto webu
Příspěvek byl publikován v rubrice Výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář