Pěvecká soutěž „Všetulské dostavník“ proběhla letos s mezinárodní účastí

Dětská porta 2016

PS Mirko Očadlíka, Olomoucko – Zlínská KRP ve spolupráci s SVČ – TYMY uspořádali dne

5. 11. 2016 již 8. ročník oblastního kola Dětské porty a Melodie 2016 – „Všetulské dostavník“. Jde o soutěžní přehlídku interpretační i autorské tvorby jednotlivců a skupin orientovaných do různých hudebních žánrů a věkových kategorií. Soutěž je postupová a účastníci mohou postoupit do republikového finále. Tato soutěž je součástí Pionýrského Sedmikvítku, který vyhlašuje Česká rada Pionýra.

Letošní oblastní kolo Dětské Porty a Melodie mělo dokonce mezinárodní účast. Do soutěže se přihlásilo také španělsko řecké duo Maria a Samuel a řecké trio Maria, Sofia a Ellie.

Dětská porta 2016

V rámci Melodie získala od poroty postup do republikového finále Lenka Vaculíková a Marie Ambrožová, dále na prvním místě se umístila Klára Martincová a Hana Konvičná, na druhém místě Veronika Handlová a Aneta Měsícová a třetí místo obsadila Daniela Navrátilová a Natálie Haková. V rámci pěvecké soutěže Porta získala v kategorii jednotlivců první místo Leona Valášková, dále se na prvním místě umístilo duo Michal a Michal a čestné uznání od poroty získali také zahraniční účastníci této pěvecké soutěže. Postup do celostátního finále obhájili Kamarádi s PS M. Očadlíka Holešov.

Všechny výkony mladých zpěváků hodnotila odborná porota ve složení Lenka Polášková, Mirek Řeha a František Kantor. V divácké soutěži vyhrála Daniela Navrátilová. Celou soutěž moderovala Karolína Vaclachová, o zvuk se postaral Milan Vaculík. V rámci Dětské Porty a Melodie vystoupil také jako host kouzelník Mág Radekr, který potěšil přítomné soutěžící i diváky svými kouzly. Děkujeme všem soutěžícím, porotě, organizátorům, moderátorům a hostům. Všem postupujícím do republikového finále Dětské porty a Melodie 2016 držíme palce. Těšíme se na další setkání s mladými pěveckými talenty.

Mgr. Jarmila Vaclachová

http://tymy-centrum.rajce.idnes.cz/Detska_Porta_a_Melodie_listopad_2016/

Autor: Mirda

Jsem administrátor tohoto webu
Příspěvek byl publikován v rubrice Různé. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář