Pionýři z Holešova byli Ledovou Prahou opět nadšení

Letošní celostátní akce Ledová Praha se uskutečnila v termínu 1.2. – 3.2. 2019. Již tradičně se na tuto akci sjely děti z celé České republiky, z různých pionýrských skupin, domů dětí a škol. Na této akci jsme nechyběli ani my, členové PS M. Očadlíka Holešov. V Praze jsme prožili opět prodloužený víkend plný zajímavých setkání, návštěv muzeí a výstav. V pátek jsme měli mimořádný zážitek – zúčastnili jsme se rozloučení s národním umělcem Luďkem Munzarem, které se konalo v Národním divadle. Pro mnohé z nás to byla první návštěva tohoto nádherného divadla, o kterém jsme se zatím pouze učili ve škole. Odpolední program byl také velmi zajímavý, navštívili jsme Českou televizi na Kavčích horách.

Tady jsme se dozvěděli o tom, jak se natáčí Zprávičky a setkali jsme se zde také s moderátorem Jakubem. Měli jsme možnost sledovat moderování Dana Stacha v ČT 24. Setkali jsme se také se známou moderátorkou Světlanou Witowskou. Poté jsme se přesunuli na výstavu Stardance. Návštěva ČT byla pro nás také velmi zajímavá a odnesli jsme si spoustu krásných zážitků. Sobotní program jsme zahájili výjezdem lanovkou na Petřín. Poté jsme se vydali do centra Prahy, abychom navštívili novou budovu Národního muzea, kde jsme strávili celé odpoledne. Velmi nás zaujala expozice Keltové a Archa Noemova.

Sobotní večer jsme strávili v Kongresovém centru na již dvaadvacátém koncertu Děti dětem. Koncert se nám opět velmi líbil, vystoupily v něm různé soubory a jednotlivci, kteří byli úspěšní v rámci pionýrského Sedmikvítku. K naší radosti v programu vystoupili naši mladí tanečníci z Holešova, z kroužku Happydance a Sundance, kteří sklidili velký potlesk. Letošní koncert byl pro nás významný v tom, že jsme na podiu vystoupili také my společně ještě s několika oddíly a na závěr jsme společně zpívali táborové písně. Byl to úžasný pocit, když jsme rozezpívali celý sál !
S krásnými pocity jsme se vraceli večer na naše ubytování v Praze 6.
V neděli jsme se ráno museli co nejdříve sbalit a naložit věci do autobusu. Když jsme vyrazili ven, tak jsme byli velmi překvapeni z krásné sněhové nadílky. Celá Praha byla zakrytá vysokou vrstvou sněhu. Byl to pro nás nezvyklý pohled. Tato pěkná zimní idylka vydržela pouze pár hodin…. Tato sněhová kalamita způsobila v Praze také mnoho nepříjemností v dopravě. Proto jsme se raději přesouvali pouze metrem. Někteří z nás se ještě vypravili na projížďku po Vltavě tzv. „Pražskými Benátkami“.
Z Prahy jsme odjížděli všichni velmi spokojeni a plni nových zážitků. Ledová Praha 2019 se opět velmi vydařila. Děkujeme všem organizátorům za jejich přípravu a našim vedoucím děkujeme za pevné nervy s námi. Již teď se těšíme na „Ledovku“ 2020.

Členové PS M.Očadlíka,Holešov