Republikové finále Sedmikvítku tentokrát se zvířátky

Ve druhém říjnovém týdnu proběhlo vyhodnocení a vyhlášení výtvarné a rukodělné soutěže v rámci Sedmikvítku, jehož vyhlašovatelem je Pionýr. Jednalo se o mimořádné tzv. vložené kolo. Od roku 2018 bude probíhat vždy finále na konci března. Tradičně se soutěžilo ve třech oblastech – keramika, výtvarka a rukodělky a šesti věkových kategoriích. Novinkou bylo zadání tématu pro tvorbu, které tentokrát znělo „Svět zvířat“. Organizátorem republikového kola bylo již po šesté Středisko volného času v Holešově a PS M. Očadlíka Holešov.

Přestože toto vložené kolo bylo hned na začátku školního roku, sešlo se téměř 300 prací z 15 organizací. Nejvíce z oblasti výtvarné činnosti. Úspěchy mladých tvůrců byly oceněny na slavnostním vyhlášení v malém sále TYMY, kde se sešlo přes 100 účastníků s doprovodem. Nejčastěji byla mezi oceněnými „domácí“ výtvarníci a také členové pionýrské skupiny ze Zborovic. Ceny vítězům předávala, společně s ředitelkou SVČ – TYMY, také paní Alena Grygerová, náš vzácný host. Program galavečera byl zpestřen vystoupením tanečních kroužků – Pompony, Společenský tane a Break. Na závěr vystoupil také mladý kouzelník Mág Radekr se svým speciálním číslem, které si připravil pro tuto příležitost. Po slavnostním předávání ocenění se všichni odebrali do galerie Sklep, kde proběhla vernisáž soutěžních prací. Celá akce probíhala v velmi příjemné atmosféře. Všem, kteří se do soutěže zapojili, ještě jednou moc děkujeme a těšíme se na příští ročník, který bude na jaře 2018. Poděkování patří také všem sponzorům – MŠMT, městu Holešov a Tescu Holešov za finanční a materiální podporu této akce. Děkujeme také všem dobrovolníkům, kteří pomohli při organizačním zajištění galavečera.

Martina Sigmundová