V porotě Dětské Porty v Holešově zasedl folkový zpěvák Slávek Janoušek

PS Mirko Očadlíka, Holešov ve spolupráci s SVČ – TYMY, Holešov uspořádali dne 11. 2017 již 9. ročník oblastního kola Dětské porty a Melodie 2017. Tato pěvecká soutěž již tradičně nese název „Všetulské dostavník“. Jde o soutěžní přehlídku interpretační i autorské tvorby jednotlivců a skupin orientovaných do různých hudebních žánrů a věkových kategorií. Soutěž je postupová a účastníci mohou postoupit do republikového finále. Tato soutěž je součástí Pionýrského Sedmikvítku, který vyhlašuje Česká rada Pionýra.

Porota měla velmi složitou úlohu vybrat mezi zúčastněnými zpěváky ty, kteří postoupí do celostátního finále. V porotě zasedli odborníci na slovo vzatí: Patrik Mojžíš – zpěváka a student konzervatoře v Praze, Mirek Řeha – dlouholetý hudebník, učitel zpěvu, Klára Srbková – pracovnice v oblasti kultury a volného času, František Kantor – člen filharmonie Brno a docent JAMU v Brně. Pozvání do poroty letos přijal také známý folkový zpěvák Slávek Janoušek, který na sebe převzal také největší odpovědnost jako předseda poroty.

Oblastní kolo této pěvecké soutěže je společné pro kategorie Dětské Porty i Melodie. Dětská Porta byla zahájena v roce 1991 a postupně se k ní přidala také kategorie Melodie. Porota vybírala postupující do obou těchto celostátních republikových kol. Finále Melodie se bude konat v lednu v Českých Budějovicích a finále Dětské Porty se uskuteční v červnu v Kroměříži.

Oblastního kola se zúčastnilo celkem 38 mladých zpěváků, kteří soutěžili v několika kategoriích. V rámci Melodie získala od poroty postup do republikového finále Šárka Měsícová, Veronika Handlová, Lenka Vaculíková a Valerie Šabršulová. V rámci pěvecké soutěže Dětská Porta získala v kategorii jednotlivců do 10ti let první místo Veronika Pospíšilová, dále v kategorii do 15ti let Jiří Kaďorek a v kategorii nad 15 let Valerie Šabršulová. Do celostátního finále postoupil také pionýrský oddíl Kamarádi, PS M. Očadlíka Holešov a v kategorii skupina postoupila kapela Frajeři z Uherského Hradiště. Pamětní listy a dárky všem účinkujícím a diplomy společně s postupovými listy vítězům předávala společně s členy poroty místopředsedkyně České rady Pionýra Darina Zdráhalová. V průběhu soutěže přišel zpěváky povzbudit také starosta města Holešova pan Rudolf Seifert.

Celou soutěž moderoval Petr Kolařík, o zvuk se postaral Mirek Olšák. Soutěžícím se také představili s krátkým vystoupením porotci. Na příčnou flétnu zahrál František Kantor a na závěr vystoupil s třemi písničkami Slávek Janoušek. Děkujeme všem členům poroty za jejich ochotu a profesionální přístup.

Děkujeme všem soutěžícím, porotě, organizátorům, moderátorovi a hostům. Všem postupujícím do republikového finále Dětské porty a Melodie držíme palce. Velký dík si zaslouží také všichni partneři a sponzoři – krajský úřad Zlínského kraje – odbor kultury, město Holešov, MŠMT, SVČ – TYMY, Marcel Pospíšil, Raab computer Holešov, Michal Matela, Vladan Daněk, Olomoucko-Zlínská KR Pionýra a pan Milan Vaculík.

Těšíme se na další setkání s mladými pěveckými talenty.

 

Mgr. Jarmila Vaclachová

Fotagrafie naleznete tady: http://tymy-centrum.rajce.idnes.cz/Detska_Porta_a_Melodie_2017

Postup_do_celostátního_finále_na_ Sedmikvítku 2017

Autor: Mirda

Jsem administrátor tohoto webu
Příspěvek byl publikován v rubrice Různé. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář