V Holešově se konalo krajské kolo Dětské PORTY + MELODIE

PS Mirko Očadlíka Holešov ve spolupráci s SVČ TYMY Holešov uspořádali dne 6. 11. 2021 již 13. ročník oblastního kola Dětské porty a Melodie. Všichni organizátoři měli velkou radost, že po loňském on-line ročníku se opět můžeme sejít společně a prožít krásnou atmosféru s hudbou a písničkami.

Tato pěvecká soutěž již tradičně nese název „Všetulské dostavník“. Jde o soutěžní přehlídku interpretační i autorské tvorby jednotlivců a skupin orientovaných do různých hudebních žánrů a věkových kategorií. Soutěž je postupová a účastníci mohou postoupit do republikového finále. Tato soutěž je součástí Pionýrského Sedmikvítku, který vyhlašuje Česká rada Pionýra.

Porota měla velmi složitou úlohu vybrat mezi zúčastněnými zpěváky ty, kteří postoupí do celostátního finále. V porotě zasedli odborníci na slovo vzatí: Zuzana Kantorová –  pedagog, členka pěveckého sboru Národního divadla v Brně, Mirek Řeha – dlouholetý hudebník a učitel zpěvu a folkový zpěvák Slávek Janoušek. Ten také vystoupil se 3 písničkami ze svého bohatého repertoáru.

Oblastní kolo této pěvecké soutěže je společné pro kategorie Dětské Porty i Melodie. Dětská Porta byla zahájena v roce 1991 a postupně se k ní přidala také kategorie Melodie. Porota vybírala postupující do obou těchto celostátních republikových kol. Finále Melodie se bude konat v březnu v Českých Budějovicích a finále Dětské Porty se uskuteční v květnu v Kroměříži.

Oblastního kola se zúčastnilo celkem 37 mladých zpěváků, kteří soutěžili v několika kategoriích.

V rámci Porty získali od poroty postup do finále táborový oddíl Kamarádi PS M. Očadlíka Holešov, dále Ladislav Pešák, Aneta Odstrčilíková, Jiří Kaďorek, Terezie Slavíková a duo Jonáš Žaludek a Terezie Slavíková.

V Melodii postupují do celostátního finále v Českých Budějovicích Jakub Baloun, Jiří Žaludek, Sofie Červenková, Julie Foltýnová, Julie Weigelová, Nela Zacharová, Terezie Slavíková, Jiří Kaďorek a duo Jonáš Žaludek a Terezie Slavíková.

Pamětní listy, diplomy a dárky všem účinkujícím zpěvákům předala porota.

Postupující listy vítězům předala místopředsedkyně České rady Pionýra Darina Zdráhalová.

Také diváci hlasovali a v diváckém hlasování zvítězila Sofie Červenková a duo Jonáš Žaludek a Terezie Slavíková.

Pro soutěžící bylo připraveno také překvapení, před závěrečným hodnocením vystoupil holešovský kouzelník Radek Šimčík alias Mág – RadeKr.

Celé soutěžní klání moderovala Hanka Srncová, jejíž hlas mnozí znají z rádia Zlín.

Po ukončení soutěže měli možnost mladí zpěváci získat cenné rady od přítomných porotců. Většina z nich toho také využila!

Děkujeme všem členům poroty za jejich ochotu a profesionální přístup.

Děkujeme také všem soutěžícím, porotě, organizátorům, moderátorce a hostům. Všem postupujícím do republikového finále Dětské porty a Melodie držíme palce.

Velký dík si zaslouží také všichni partneři a sponzoři – krajský úřad Zlínského kraje – odbor kultury, město Holešov, MŠMT, SVČ – TYMY, Vladan Daněk a  Olomoucko-Zlínská KR Pionýra.

Těšíme se na další setkání s mladými pěveckými talenty.

Jarmila Vaclachová