VŠETULSKÉ DOSTAVNÍK MĚL TENTOKRÁT MEZINÁRODNÍ ÚČAST

PS Mirko Očadlíka Holešov ve spolupráci s SVČ TYMY Holešov uspořádali dne 5. 11. 2022 již 14. ročník oblastního kola Dětské porty a Melodie.

Tato pěvecká soutěž již tradičně nese název „Všetulské dostavník“. Jde o soutěžní přehlídku interpretační i autorské tvorby jednotlivců a skupin orientovaných do různých hudebních žánrů a věkových kategorií. Soutěž je postupová a účastníci mohou postoupit do republikového finále. Tato soutěž je součástí Pionýrského Sedmikvítku, který vyhlašuje Česká rada Pionýra.

V letošním roce se našeho oblastního kola zúčastnili také zpěváci ze Slovenska z našeho partnerského města Povážská Bystrica ze SUZŠ Stela. Tímto získala naše soutěž mezinárodní rozměr. V úvodu přišla všechny soutěžící pozdravit předsedkyně Pionýra paní Darina Zdráhalová a také starosta města Holešova pan Rudolf Seifert. Po zahájení, úvodní znělce a nástupu maskota „PSA“ byla soutěž zahájena.

Porota měla velmi složitou úlohu vybrat mezi zúčastněnými zpěváky ty, kteří postoupí do celostátního finále. V porotě zasedli odborníci na slovo vzatí:
Zuzana Kantorová – pedagog, členka pěveckého sboru Národního divadla v Brně,
Mirek Řeha – dlouholetý hudebník a učitel zpěvu a Michal Minář – pedagog a hudebník.

Oblastní kolo této pěvecké soutěže je společné pro kategorie Dětské Porty i Melodie. Dětská Porta byla zahájena v roce 1991 a postupně se k ní přidala také kategorie Melodie. Porota vybírala postupující do obou těchto celostátních republikových kol. Finále Melodie se bude konat příští rok v Českých Budějovicích a finále Dětské Porty se uskuteční v Kroměříži.

Oblastního kola se zúčastnilo celkem 36 mladých zpěváků, kteří soutěžili v několika kategoriích.

V rámci Porty získali od poroty postup do finále táborový oddíl Kamarádi PS M. Očadlíka Holešov, dále Aneta Odstrčilíková, skupina Grilmeni a Julie Weiglová s autorskou skladbou.

V Melodii postupují do celostátního finále v Českých Budějovicích Lara Hiová, Tamara Masaryková, Simona Galabová, Veronika Pospíšilová, Laura Korbášová, Yeugeniia Shershun, Matěj Žiačik a kapela Musical Fever.

Pamětní listy, diplomy a dárky všem účinkujícím zpěvákům předala porota.

Také diváci hlasovali a v diváckém hlasování zvítězila Simona Galabová.

Pro soutěžící bylo připraveno také překvapení, před závěrečným hodnocením vystoupil holešovský kouzelník Radek Šimčík alias Mág – RadeKr.

Po ukončení soutěže měli možnost mladí zpěváci získat cenné rady od přítomných porotců. Většina z nich toho také využila!

Děkujeme všem členům poroty za jejich ochotu a profesionální přístup.

Děkujeme také všem soutěžícím, porotě, organizátorům, moderátorce a hostům. Všem postupujícím do republikového finále Dětské porty a Melodie držíme palce.

Velký dík si zaslouží také všichni partneři a sponzoři – město Holešov, MŠMT, SVČ – TYMY, Vladan Daněk a Olomoucko-Zlínská KR Pionýra.

Těšíme se na další setkání s mladými pěveckými talenty.

Jarmila Vaclachová