Vyčisti les

0

Autor: Mirda | Kategorie: Různé | Vytvořeno: 31-10-2022

Proč jsme se připojili k IV. ročníku soutěže Vyčisti les (stránka soutěže: vycistiles.cz)

Naše pionýrská skupina PS M. Očadlíka Holešov má táborovou základnu v hostýnských horách. Všude kolem tábora jsou lesy, které se v posledních letech díky kůrovci hodně změnily. Do lesa rádi vyrážíme také na různé víkendovky a oddílové akce. Les je pro nás velkou inspirací a také nejlepší učebnou. Velmi nás mrzí, když při našich výpravách do lesa nacházíme poničené stromy a také množství odpadků po lidech.

Jak jsme se do soutěže zapojili?

Naši aktivitu vyčisti les jsme zaměřili na úklid okolí naší táborové základy, která je v katastru obce Osíčko. Do úklidu lesa se s velkou vervou a energií pustili jak malí, tak i velcí táborníci. Kromě různých plechovek, pet lahví našli také různé kusy oblečení atd… Nejvíce však vysbírali papírků a sáčků. V rámci tábora jsme uspořádali také besedu s lesákem panem Mucalíkem, který nám velmi poutavě vyprávěl o lese a o tom, jak my můžeme pomoci. Poděkoval nám za naši iniciativu a aktivitu. Společně s ním jsme pak vyrazili do lesa, kde nám vyprávěl o výsadbě nových stromečků a o práci v lese.

Co můžeme vyhrát?

Při čištění lesa určitě nejde v první řadě o nějakou fyzickou či finanční odměnu, má-li mít tato činnost opravdu váhu, musíme si především uvědomit proč to děláme a měla by to být systematická, nikoli jednorázová činnost. V tomto případě ale agentura GetFound.cz, která soutěž pořádá, oslovila partnery soutěže, a díky nim můžeme získat za tuto činnost i finanční prostředky ve výši 8.000 Kč na podporu naší činnosti.

Partnery soutěže:

Astratex.cz – spodní prádlo a plavky pro děti, ženy a muže – 5000 Kč
Bezvaplenky.cz – plenky, hračky a potřeby pro maminky – 5000 Kč
Cashbot.cz – peníze pro podnikatele – 5000 Kč
Frutiko.cz – dárky z ovoce a čokolády, kytice a dorty – 5000 Kč
Invia.cz – zájezdy a dovolené po ČR a za hranice – 5000 Kč
MKLůžkoviny.cz – povlečení, prostěradla a vše do bytu – 5000 Kč
Pravebio.cz – bio a šetrné produkty pro celou rodinu – 5000 Kč
Rigalli.cz – čokolády, cukrovinky a slané lahůdky – 5000 Kč
Digg Del.icio.us StumbleUpon Reddit Twitter RSS

Napište komentář

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit.