Super víkend Zlatá fazole

27. – 30. 9. 2012 se uskutečnilo celostátní setkání kolektivů, které byly zapojeny do akce Klíčení. Proto tento víkend nesl název Zlatá fazole, jednalo se o vyvrcholení celoročního projektu. Do rekreačního střediska Jiskra v Náměšti n. Oslavou se sjelo přibližně 400 dětí z celé ČR. Na této akci jsme nechyběli ani my, PS M. Očadlíka Holešov. Během víkendu jsme si vyzkoušeli spoustu zajímavých aktivit a činností.
Plachtovaná, kin-ball, disgolf, hry s padákem, soft baseball, lanové aktivity, geocaching. Vyvrcholením Zlaté fazole byla fazolová stezka, jednalo se o 3km závod, kde se po trase plnily úkoly (uzlování, morseovka, jízdní řád, buzola atd). Další soutěží byla uzlařská regata. V obou závodech jsme měli své zastoupení. Kromě těchto sportovních aktivit probíhalo malování na obličej, vyráběli jsme žonglovací míčky, placky – butony, učili jsme se pracovat s pedigem, vyráběli jsme zvířátka ze zažehlovacích korálků. Po celé tři dny jsme si mohli vyhrát s různými deskovými hrami, mnozí jsme toho využili do sytosti. Neodolali jsme a některé hry jsme si zakoupili do klubovny. Jaká by to byla Fazole bez výstavy fazolí. V rámci programu byla vernisáž Miniatura na fazoli, celkem se sešlo kolem 100 různých exponátů. Obdivovali jsme nápady některých dětí. Měli jsme velkou radost, že při závěrečném hodnocení byl oceněn náš kamarád Petr Vaculovič za jeho krásné miniatury. Tři dny rychle utekly, počasí nám přálo, a to také umocnilo naše zážitky z celé akce. Neradi jsme se loučili a odjížděli domů. Poznali jsme spoustu nových kamarádů, vyzkoušeli si také nové aktivity. Velkým zážitkem pro nás byly večerní programy, na které budeme rádi vzpomínat. Hlavně první večer, kdy se na pódiu střídali různí folkoví a country zpěváci, mezi nimi byl třešinkou na dortu Roman Horký a také náš kamarád Kuba Tichý. Tento víkend nám stále připomínat kovový přívěšek ve tvaru fazole, který jsme dostali poslední večer jako odměnu za naše celoroční klíčení. Děkujeme všem organizátorům této akce a těšíme se na další podobná setkání.

*Členové PS M. Očadlíka Holešov* .>

Příspěvek byl publikován v rubrice Víkendovky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.