Jarní pionýrská víkendovka na Trojáku

Autor: Mirda | Kategorie: Víkendovky | Vytvořeno: 13-06-2018

Pionýři z Holešova zahájili jarní víkendovku v pátek 4. května v Holešově, kde jsme se hlavně připravovali na celostátní kolo Dětské Porty. V sobou jsme se přesunuli autobusem na Troják kde víkendovka pokračovala. Tady jsme prožili pěkné jarní dny zalité sluníčkem, ale provázené silným větrem. Na víkendovce jsme se toho hodně naučili a spoustu věcí jsme si zopakovali. V programu nechyběly turistické dovednosti, vázaní uzlů, práce s buzolou, příprava ohniště, poznávání jarní přírody atd. . Čas jsme věnovali také našemu oblíbenému ringu.

Společně jsme se vydali na rozhlednu „Maruška“ a po cestě jsme plnili různé zajímavé úkoly.  Z „Marušky“ jsme se vrátili ošlehaní větrem, a abychom se trošku rozehřáli, tak jsme využili možnosti zahrát si bowling, což nás moc bavilo. Příprava sobotní večeře byla na nás, jako předkrm jsme si opekli špekáčky a druhý chod byl výborný kotlíkový guláš, na jehož přípravě jsme se všichni podíleli.  Večerní program jsme si také užili, zahráli jsme si několik oblíbených her – pantomimu, plnili úkoly ve dvojicích i skupinách. Nechyběli ani naše táborové písničky. V neděli jsme ráno po rozcvičce a snídani sbalili a pak jsme vyrazili na louku, kde jsme hráli ještě naše oblíbené hry a opět také ringo.

Víkendovka byla úžasná, zažili jsme toho opravdu hodně a už teď se těšíme na léto a na tábor, který nás společně čeká. Děkujeme všem dospělákům, kteří pro nás tuto akci připravili.

Členové oddílu Kamarádi, PS M. Očadlíka Holešov