Pionýři z Holešova procestovali Zlínský kraj

Pionýrská skupina Dr. Mirko Očadlíka nabídla letos již po třetí svým členům, ale také jejich kamarádům a široké veřejnosti různé zajímavé výlety a aktivity v klubovně.

Prázdninové výlety jsme s pionýrem zahájili již tradičně výletem na Sv. Hostýn. Sešli jsme se opět na vlakovém nádraží, odkud jsme společně vyrazili vlakem do Bystřice pod Hostýnem, ze které jsme dále pokračovali autobusem na poutní místo Hostýn. Navštívili jsme baziliku, rozhlednu a nechyběly ani nákupy ve stáncích. Po prohlídce jsme se vydali lesem zpět do Bystřice. Cestou jsme hráli zábavné hry a s dobrou náladou jsme došli do města. Výlet jsme zakončili výbornou zmrzlinou.

Další výlet směřoval do Kroměříže.

Ve čtvrtek ráno jsme s dětmi vyjeli na další naše oblíbené místo v Kroměříži – květnou a podzámeckou zahradu. Děti se nejvíce těšily na bludiště. Prošli jsme si celou zahradu a hráli hry. Po květné zahradě jsme se vydali do „podzámky“. Zastavili jsme se na zmrzlinu. V zahradě si děti nejvíce užily zvířata a projížďku vlčákem. V odpoledních hodinách jsme se vrátili v pořádku do Holešova.

Třetí výlet byl naplánován do Luhačovic. K prázdninovým výletům nesmí chybět ani výlet do lázeňského města Luhačovic. Za krásného počasí jsme vyjeli ráno vlakem z Holešova do Hulína a odtud jsme pokračovali rychlíkem Praha – Luhačovice. Už ve vlaku vládla výborná nálada, která nás neopustila po celou dobu. V Luhačovicích bylo nádherné počasí, okusili jsme místní prameny, lázeňské oplatky. Prošli jsme se i k přehradě.

Domů jsme se vrátili unavení, ale plní zážitků.

Další výlet byl do ZOO Lešné, tento výlet byl určen hlavně pro milovníky zvířátek a exotiky. Velmi Zajímavý byl také výlet byl do Olomouce do Pevnosti poznání, kde jsme si na vlastní kůži mohli vyzkoušet různé fyzikální zákonitosti a také malé planetárium.

Výlety jsme zakončili výpravou do skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Navštívili jsme zde valašskou dědinu, kde se děti mnohé přiučily. Také jsme se vydali na Jurkovičovu rozhlednu. Výlet se moc vydařil.

Všechny tyto výlety se nám moc líbily a zažili jsme na nich spoustu zajímavých chvil, děkujeme za finanční podporu MŠMT, díky které se výlety mohly uskutečnit!

Děkuji Janě Ivánkové a také ostatním vedoucím za přípravu a organizaci těchto výletů a všem dětem za vzorné chování.

Jarmila Vaclachová- vedoucí PS M. Očadlíka Holešov

Příspěvek byl publikován v rubrice Výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.